Hamšíkov Neapol zdolal Barcelonou bez Messiho a Neymara

Marek Hamšík
Marek Hamšík Foto: SITA, AP

ŽENEVA 6. augusta (WEBNOVINY) – Futbalisti SSC Neapol zvíťazili nad FC Barcelona 1:0 v stredajšom prestížnom prípravnom stretnutí vo švajčiarskej Ženeve.

O jediný gól duelu sa v 79. minúte postaral striedajúci švajčiarsky reprezentant vo farbách talianskeho tímu Blerim Džemaili, keď strelou prekonal gólmana Claudia Brava. Čilský brankár v 11. min zneškodnil veľkú príležitosť slovenského reprezentanta Mareka Hamšíka, ktorý pobudol na trávniku do 72. minúty.

V drese úradujúceho španielskeho vicemajstra nenastúpili najväčšie ofenzívne hviezdy Lionel Messi s Neymarom, na trávniku však v jeho farbách nechýbali Gerard Piqué, Jordi Alba, Ivan Rakitič, Sergio Busquets, Andrés Iniesta či Pedro Rodríguez.