Aktualizované: Hamšíkov spoluhráč sa stal obeťou rasistických urážok, k incidentu sa vyjadrili Ancelotti aj CR7

Kalidou Koulibaly, SSC Neapol
Hráč SSC Neapol Kalidou Koulibaly. Foto: archívne, SITA/AP
  • aktualizované 27. decembra, 18:32

MILÁNO 27. decembra (WebNoviny.sk) – Senegalský futbalista Kalidou Koulibaly sa stal obeťou rasistických pokrikov v stredajšom dueli talianskej Serie A 2018/2019 medzi Interom Miláno a SSC Neapol (1:0).

Tréner „partenopei“ Carlo Ancelotti sa po stretnutí hneval na hlavného arbitra, ktorý napriek viacerým výzvam zo strany hosťujúceho mužstva neprerušil zápas. Taliansky kouč pohrozil, že ak sa v blízkej budúcnosti bude podobná situácia opakovať, stiahne svoj tím z ihriska bez ohľadu na dôsledky.

„Fanúšikovia Interu počas celého zápasu spievali rasistické chorály a prezentovali sa škaredými pokrikmi na adresu Koulibalyho. Trikrát sme žiadali rozhodcu, aby zápas prerušil, no nestalo sa tak a nepomohli ani varovania hlásateľa. Ak sa to zopakuje aj nabudúce, opustíme ihrisko, a to aj v prípade, že nás za to potrestajú kontumáciou,“ povedal po zápase naštvaný Ancelotti.

Vytočený a nervózny

Zadák SSC Koulibaly napokon nedohral zápas na San Sire, v 81. min sa porúčal z ihriska po druhej žltej karte. Obe dostal v krátkom slede. Tú druhú obdržal za sarkastický potlesk po prvom „žltom“ napomenutí.

„Obvykle je veľmi pokojný a profesionálny, ale teraz bol vytočený a nervózny, lebo celý zápas ho fanúšikovia Interu urážali. Takéto veci škodia futbalu a malo by sa s tým niečo robiť,“ doplnil Ancelotti.

K celej situácii sa po zápase vyjadril aj Koulibaly prostredníctvom svojho profilu na twitteri. „Mrzí ma prehra a aj to, že som v závere oslabil mužstvo. Som však hrdý na farbu svojej pleti a rovnako som hrdý, že som Francúz, Senegalčan, Neapolčan a človek,“ napísal jeden z najlepších afrických futbalistov v končiacom sa roku 2018.

Spoluhráča podporil Hamšík aj Cristiano Ronaldo

Slovenský futbalista Marek Hamšík aj Portugalčan Cristiano Ronaldo sa zastali Kalidoua Koulibalyho, ktorý sa stal obeťou rasistických pokrikov v stredajšom dueli talianskej Serie A 2018/2019 medzi Interom Miláno a SSC Neapol (1:0).

Obidvaja spomenutí futbalisti po zápase pridali fotografie na sociálnu sieť Instagram, kde vyjadrili Senegalčanovi svoju podporu.

„Sme s tebou, Kouli,“ napísal spoluhráč afrického zadáka Hamšík. „Nielen vo svete futbalu by mal byť stále prítomný rešpekt, ako aj vzdelanie. Povedzme nie rasizmu či hocijakej inej forme diskriminácie,“ napísal na Instagram Cristiano Ronaldo k fotografii, na ktorej je hviezda Juventusu Turín práve s Koulibalym.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Carlo AncelottiCristiano RonaldoMarek Hamšík
Firmy a inštitúcie SSC Neapol