Handlová podporuje petíciu za R2, chce vyriešiť aj I/50

Dialnica

TRENČÍN 13. februára (WEBNOVINY) – Prievidzská samospráva spustila minulý týždeň petíciu, aby sa výstavba R2 v Trenčianskom kraji čo najskôr zaradila medzi najvyššie priority vlády.

Túto iniciatívu podporuje aj mesto Handlová. So skvalitnením dopravnej infraštruktúry v regióne Horná Nitra však podľa handlovskej hovorkyne Jany Paulínyovej úzko súvisí aj dobudovanie hlavnej cesty I/50 v úseku Dérerov Mlyn – Handlová v dĺžke 7,4 kilometra.

„Vedenie mesta Handlová dostalo nedávno prísľub priamo od premiéra, deklaroval urýchlené zaradenie rýchlostnej komunikácie R2 do priorít vlády SR. Úlohou mesta Handlová je rokovať aj o cestnej komunikácii I/50,“ uviedla.

Ján Počiatek
Foto: SITA/Diana Černáková

Stretnú sa s ministrom dopravy

V krátkom čase plánuje vedenie Handlovej zorganizovať na území mesta stretnutie s ministrom dopravy Jánom Počiatkom.

Témou rozhovorov má byť budovanie hlavnej cesty I/50, ktorá je taktiež dôležitou súčasťou dopravnej infraštruktúry Trenčianskeho samosprávneho kraja a v budúcnosti aj napojením na rýchlostnú komunikáciu R2 zo smeru Trenčín – Nováky cez Handlovú na rýchlostnú komunikáciu R1.

„Následne by sa malo konať aj výjazdové zasadnutie vlády SR, kde by sa malo hovoriť o budovaní R2 a hlavnej cesty I/50 v úseku Dérerov Mlyn – Handlová,“ informovala Paulínyová.

Dialnica

Petície budú zbierané koncom apríla

Na internetovej stránke mesta Handlová je od 12. februára dostupná petícia spolu s petičným hárkom. Predbežne podľa vyjadrenia mesta Prievidza budú petičné hárky zbierané ku koncu mesiaca apríl 2013 s možnosťou predĺženia do konca roku 2013 a cieľom je osloviť čo najväčší počet obyvateľov Hornej Nitry.

Vyplnené petičné hárky môžu obyvatelia Handlovej doručiť na miesto prvého kontaktu MsÚ.

Pre ministerstvo je prioritou spojenie Bratislavy a Košíc cez D1. „Samozrejme intenzívne pracujeme aj na ostatných úsekoch diaľničnej siete, ale vzhľadom na finančné možnosti Slovenska nie je možné stavať všetko naraz. Rýchlostná cesta R2 patrí medzi tie cesty, ktorým venujeme zvýšenú pozornosť,“ uviedol hovorca rezortu dopravy Martin Kóňa.

Jazdiť sa bude dať v lete

Ministerstvo predpokladá, že úsek medzi Ruskovcami a Pravoticami začnú v polovičnom profile stavať v júni tohto roka. Vodiči by po tejto ceste mali jazdiť už v lete roku 2015.

Nasledovať bude úsek medzi Mníchovou Lehotou a Ruskovcami, ktorý by sa mal začať stavať v roku 2015.

„Ostatné úseky by mali nasledovať postupne v nasledujúcich rokoch, podľa toho, aké budú možnosti štátneho rozpočtu a aj podľa toho, koľko bude peňazí v nasledujúcom programovom období v Operačnom programe Doprava,“ uzavrel Kóňa.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ján Počiatek