Hanlon na Nemecký pohár pozval aj Zedníka

Richard Zedník
Foto: SITA/Tomáš Benedikovič

BRATISLAVA 3. novembra (WEBNOVINY) – Tréner slovenskej hokejovej reprezentácie Glen Hanlon nominoval na prvú tohtosezónnu akciu – Nemecký pohár v Mníchove (12. – 14. novembra) – 24-členný káder. V úvodnej nominácii je osem hokejistov, ktorí v tejto sezóne nastúpili v Slovnaft extralige. Súpermi Slovákov na Nemeckom pohári budú postupne Švajčiari, Nemci a Kanaďania. Slováci sa zídu v Bratislave 9. novembra v ranných hodinách a následne sa presunú na dvojdňové sústredenie do Landshutu.

Hanlon dáva šancu v Mníchove mladým a aj skúseným hráčom. Reprezentačnú premiéru zažijú dvaja – brankár Július Hudáček a obranca Marek Biro. Naopak, Tomáš Starosta sa v úvodnom stretnutí Nemeckého pohára proti Švajčiarsku (v piatok 12. novembra) zapíše do histórie slovenského hokeja, keď ako tridsiaty hráč v poradí dosiahne hranicu 100 medzištátnych zápasov, pričom v ére samostatnosti bude v poradí osemnástym reprezentantom so stovkou zápasov. Okrem Starostu sú v Hanlonovom výbere do Nemecka ďalší dvaja „stovkári“ – obrancovia Dominik Graňák a Richard Lintner.

Najpočetnejšie zastúpenie z pohľadu klubov bude mať pardubický HC Eaton, z ktorého sa do nominácie dostali až štyri hráči – Branislav Mezei, Martin Bartek, Radovan Somík a Rastislav Špirko. Traja hráči budú z extraligovej Banskej Bystrice (Marek Biro, Roman Tománek, Richard Zedník), hoci Zedník v jej drese nastúpil len na jedno stretnutie.

Už po návrate z nedávnej inšpekčnej cesty v Rusku a Česku sa reprezentačný tréner Glen Hanlon vyjadril, že počas novembrového Nemeckého pohára a aj decembrového Arosa Challenge vo Švajčiarsku dá priestor viacerým talentovaným hráčom, a vo februári na turnaji na Slovensku sa bude snažiť poskladať najsilnejší európsky výber aj s hviezdami z ruskej KHL.

„Počas cesty v Rusku som sa rozprával s Pavlom Demitrom i Jozefom Stümpelom. Obaja sú to hráči najvyššej svetovej úrovne a ich kvality veľmi dobre poznám. Dohodli sme sa, že sa v reprezentácii predstavia až na februárovom turnaji na Slovensku, na ktorý by som chcel zložiť najsilnejší káder z európskych hráčov,“ povedal po návrate z Ruska Glen Hanlon a po oznámení nominácie doplnil: „Pozvali sme dvadsaťdva korčuliarov, ktorí majú svoj potenciál. Na decembrový turnaj do Švajčiarska by som chcel nominovať ďalších 22 hráčov, resp. obmeniť veľkú väčšinu zo súčasného kádra. Pred februárovým turnajom na Slovensku tak budem mať prehľad o približne štyroch desiatkach adeptov na štart na majstrovstvách sveta.“

Slovenský kormidelník odcestuje do Nemecka s jasným cieľom – vyhrať celý turnaj. „Chceme Nemecký pohár vyhrať. Iný cieľ nemáme. Nebude jednoduché, ale dnes nie je nič jednoduché,“ povedal kanadský tréner slovenskej reprezentácie.

Nominácia SR na sústredenie v Landshute a Nemecký pohár v Mníchove (9. – 14. novembra 2010)

Brankári: Július Hudáček (HC Košice, počet štartov v reprezentácii 0/počet gólov 0), Branislav Konrád (HC Slovan Bratislava, 3/0).

Obrancovia: Marek Biro (HC 05 Banská Bystrica, 0/0), Dominik Graňák(Dinamo Moskva, KHL, 105/4), Richard Lintner (Dukla Trenčín, 100/13), Branislav Mezei (HC Eaton Pardubice, ČR 38/0), Peter Mikuš (Neftekhimik Nižnekamsk, KHL, 4/0), Michal Sersen (Avtomobilist Jekaterinburg, KHL, 11/0), Tomáš Starosta (Salvat Julajev Ufa, KHL, 99/3), René Vydarený (HC Mountfield Č. Budějovice, ČR, 61/3).

Útočníci: Jozef Balej (HC Kometa Brno, ČR, 6/0), Martin Bartek (HC Eaton Pardubice, ČR 13/7), Ivan Čiernik (Kolín Heie, Nem., 63/17), Marcel Haščák (HC Košice, 8/1), Marcel Hossa (Ak Bars Kazaň, KHL, 65/14), Rudolf Huna (HC Vítkovice Steel, ČR, 18/1), Michal Macho (BK Mladá Boleslav, ČR, 27/2), Peter Ölvecký (Dukla Trenčín, 5/0), Branko Radivojevič (Spartak Moskva, KHL, 62/6), Radovan Somík (HC Eaton Pardubice, ČR, 78/9), Rastislav Špirko (HC Eaton Pardubice, ČR, 10/1), Roman Tománek (HC 05 Banská Bystrica, 3/2), Marek Zagrapan (Severstaľ Čerepovec, KHL, 16/4), Richard Zedník (HC 05 Banská Bystrica, 54/14).

Realizačný tím: Ján Taraba (vedúci tímu), Peter Bondra (generálny manažér), Glen Hanlon (tréner), František Hossa (asistent trénera), Ľubomír Pokovič (asistent trénera), Dalimír Jančovič (lekár), Branislav Prokop (fyzioterapeut), Michal Malina (masér), Samuel Petráš (výstrojový manažér), Igor Andrejkovič (videoanalytik).

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Branislav KonrádBranislav MezeiBranko RadivojevičDominik GraňákFrantišek HossaGlen HanlonIvan ČiernikJozef BalejJúlius HudáčekĽubomír PokovičMarcel HaščákMarcel HossaMarek ZagrapanMartin BartekMichal SersenPeter BondraPeter MikušPeter ÖlveckýRadovan SomíkRastislav ŠpirkoRené VydarenýRichard LintnerRichard ZedníkRudolf HunaTomáš Starosta
Firmy a inštitúcie Slovenská hokejová reprezentácia