Hantuchová aj Rybáriková v Indian Wells postúpili

Hantuchová je v 2. kole
Slovenská tenistka Daniela Hantuchová počas zápasu 1. kola na turnaji v kalifornskom Indian Wells, v ktorom porazila Francúzsku Stéphanie Foretzovú-Gaconovú 6:3, 3:6, 6:4. Foto: SITA/AP

INDIAN WELLS 8. marca (WEBNOVINY) – Slovenské tenistky Daniela Hantuchová a Magdaléna Rybáriková uspeli vo štvrtkových stretnutiach 1. kola dvojhry na turnaji WTA BNP Paribas Open v kalifornskom Indian Wells.

Miestna šampiónka zo sezón 2002 a 2007 Hantuchová zvíťazila nad 31-ročnou francúzskou kvalifikantkou Stéphanie Foretzovou-Gaconovou (114.) za 134 minút 6:3, 3:6, 6:4 z manka 1:3 v rozhodujúcom sete.

Išlo o premiérový súboj 29-ročnej popradskej rodáčky s touto súperkou.

Hantuchová v 2. kole vyzve bieloruskú dvojku svetového rebríčka a obhajkyňu titulu Viktoriu Azarenkovú.

Rybáriková si poradila so švajčiarskou reprezentantkou s talianskou minulosťou Rominou Oprandiovou za 100 minút 7:6 (4), 6:0. V 2. kole nastúpi proti Češke Lucii Šafářovej, šestnástke „pavúka“.

Obrazom: Zápas Daniely Hantuchovej s Francúzkou Stéphanie Foretzová-Gaconová

Francúzska tenistka Stéphanie Foretzová-Gaconová počas zápasu 1. kola na turnaji v kalifornskom Indian Wells, v ktorom prehrala so Slovenkou Danielou Hantuchovou 3:6, 6:3, 4:6. Foto: SITA/AP

Jediná dvojnásobná šampiónka v „pavúku“ tohto podujatia Hantuchová v úvodnom sete proti Foretzovej-Gaconovej stratila náskok 3:0, ale na príjme v ôsmej hre predviedla obrat z 15:30 a potom sa hladko odpodávala na 15. V druhej časti okamžite inkasovala rebrejk na 1:1. V ôsmej hre stratila servis na nulu a následne na returne neodolala štvrtému setbalu po tom, ako mala dva brejkbaly. V treťom dejstve predviedla priebežný obrat z 1:3 na 4:3 a zabrala na príjme v desiatej hre, čo znamenalo jej postup.

„Stéphanie hrala veľmi dobre. Druhý set nebol ľahký. Vietor umocňoval nároky a ja som bola akási stiesnená, ale prvé kolá sú vždy zložité, takže som sa usilovala príliš sa tým neznepokojovať. V takýchto podmienkach tenis nebýva pekný. Tento turnaj pre mňa veľa znamená, takže som z víťazstva veľmi šťastná,“ cituje niekdajšiu 5. hráčku renkingu Hantuchovú (momentálne 73. pozícia) web Tenisovej asociácie žien.

„Teším sa na zápas s obhajkyňou titulu. Počas ostatných dvoch rokov si počína dobre a napospol predvádza úžasný tenis, takže musím byť pripravená zahrať moje maximum, ak ju chcem zdolať,“ skonštatovala Slovenka pred duelom s 23-ročnou Azarenkovou, proti ktorej má povzbudzujúcu štatistiku 2:1, ale ťahala za kratší koniec v dosiaľ poslednej konfrontácii v 3. kole predvlaňajšieho Wimbledonu – 3:6, 6:3, 2:6.

Obrazom: Zápas Magdalény Rybárikovej s Taliankou Rominou Oprandiovou

Rybáriková si zahrá v 2. kole
Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková počas zápasu 1. kola na turnaji v kalifornskom Indian Wells, v ktorom porazila Talianku Rominu Oprandiovú 7:6 (4), 6:0. Foto: SITA/AP

Talianska tenistka Romina Oprandiová počas zápasu 1. kola na turnaji v kalifornskom Indian Wells, v ktorom prehrala so Slovenkou Magdalénou Rybárikovou (4) 6:7, 0:6. Foto: SITA/AP

Dvadsaťštyriročnej piešťanskej rodáčke Rybárikovej (55.) sa v otváracom sete proti o dva roky staršej Oprandiovej (59.) napokon nevypomstilo, že premrhala náskok 5:2. Za stavu 5:6 odvrátila na returne dovedna štyri setbaly, sama premenila štvrtý brejkbal. V tajbrejku sa dostala z 0:1 na 4:1 a od skóre 5:4 predviedla dva minibrejky.

Druhé dejstvo proti psychicky „načatej“ súperke vyznelo oveľa jednoznačnejšie. Slovenka sa revanšovala za prehru 7:6 (7), 3:6, 3:6, ktorú inkasovala vlani na antuke vo francúzskom Biarritzi. S 26-ročnou Šafářovou (18.) má skóre 1:1. Uspela už v sezóne 2006 na antuke v Prahe. V roku 2011 v 1. kole newyorských grandslamových US Open prehrala 6:2, 3:6, 2:6.

V piatok približne po 23.00 h SEČ vstúpi do diania v Indian Wells Tennis Garden Dominika Cibulková, ktorá si v 2. kole (v 1. kole ako nasadená dvanástka mala voľno) zmeria sily s Rumunkou Simonou Halepovou.

Dvojhra – 1. kolo:

Daniela Hantuchová (SR) – Stéphanie Foretzová-Gaconová (Fr.) 6:3, 3:6, 6:4 za 134 minút

Magdaléna Rybáriková (SR) – Romina Oprandiová (Švaj.) 7:6 (4), 6:0 za 100 minút

Bilancia zo vzájomných súbojov Daniely Hantuchovej s hráčkami, ktoré boli alebo sú jednotkou svetového rebríčka WTA vo dvojhre:

Martina Navrátilová (USA) 0:1

Monica Selešová (USA) 0:1

Martina Hingisová (Švaj.) 3:2

Lindsay Davenportová (USA) 0:7

Jennifer Capriatiová (USA) 0:2

Venus Williamsová (USA) 1:10

*Serena Williamsová (USA) 1:8