Hantuchová na turnaji v Madride nestačila na Vinciovú

S. Williamsová - D. Hantuchová 6:3, 6:3
Slovenská tenistka Daniela Hantuchová počas zápasu tretieho kola Australian Open, v ktorom prehrala s favorizovanou Američankou Serenou Williamsovou za 80 minút dvakrát 3:6. Foto: SITA/AP

MADRID 4. mája (WEBNOVINY) – Slovenská tenistka Daniela Hantuchová neuspela v 1. kole dvojhry na turnaji WTA Premier Mandatory Mutua Madrid v španielskom Madride (dotácia 3 671 405 eur, antuka).

Hantuchová v súboji nenasadených hráčok podľahla Talianke Roberte Vinciovej za 88 minút 4:6, 4:6. Víťazka premenila v stretnutí dvoch skúsených 31-ročných tenistiek piaty mečbal. Pritom Hantuchová mala v rozhodujúcom desiatom geme druhého setu jednu brejkovú príležitosť.

V Madride ešte v sobotu postúpila do 2. kola dvojhry Magdaléna Rybáriková po víťazstve nad Nemkou Annikou Beckovou 6:2, 7:5. Dominika Cibulková nasadená ako deviata si ešte len zmeria sily v 1. kole s Austrálčankou Samanthou Stosurovou.