Hantuchová postúpila do štvrťfinále dvojhry v Pattayi

Hantuchová na Australian Open skončila, Cibulková postúpila
Slovenská tenistka Daniela Hantuchová počas zápasu druhého kola Australian Open, v ktorom podľahla Španielke Garbine Muguruzovej-Blancovej 1:6, 6:1, 0:6. Melbourne, 22. január 2015. Foto: SITA/AP

PATTAYA 12. februára (WEBNOVINY) – Slovenská tenistka Daniela Hantuchová zvíťazila vo štvrtkovom zápase osemfinálového 2. kola dvojhry na turnaji WTA International PTT Thailand Open v thajskej Pattayi (dotácia 250 000 USD, tvrdý povrch) nad 21-ročnou Číňankou Čeng Saj-saj, 80. vo svetovom rebríčku, za 97 minút 7:6 (5), 6:2. Nadviazala na úspech 6:4, 6:4, ktorý dosiahla proti tejto súperke v januári v 1. kole melbournských grandslamových Australian Open.

Bývalá päťka počítačového poradia Hantuchová spočiatku prehrávala 0:2, neskôr viedla 4:2 aj 5:3 (cez odvrátenie dvoch brejkbalov za sebou v ôsmej hre), potom mala manko 5:6. Presvedčivo si však vynútila tajbrejk, v ktorom unikla na 3:0 s jedným minibrejkom. Od skóre 5:2 pustila súperku na 5:4 a svoj servis, následne si utvorila dva setbaly a zužitkovala ten na príjme. V druhom sete získala všetky gemy od skóre 2:2.

Tridsaťjedenročná popradská rodáčka Hantuchová, 73. vo svetovom rebríčku, bude v piatkovom štvrťfinále hrať s ďalšou Číňankou, 25-ročnou Tuan Jing-jing (130.). Bude to prvý vzájomný duel. Postupujúca sa v sobotu v semifinále stretne s lepšou zo súboja Vera Zvonarevová (Rus.) – Marina Erakovicová (N. Zél.).

Zverenkyňa Carlosa Rodrígueza Hantuchová hrá v Pattayi štvrtý raz. V sezónach 2011 a 2012 získala na tomto podujatí titul, v roku 2013 sa lúčila v osemfinále. Má teda miestnu zápasovú bilanciu 13:1. Aktuálne má istotu 60 bodov do hodnotenia a prémie 6200 amerických dolárov.

Držiteľka 6 singlových titulov z hlavnej profesionálnej úrovne Hantuchová je vo štvrťfinále premiérovo od vlaňajšieho apríla: vtedy na antuke v marockom Marrákeši nestačila v semifinále na Švajčiarku Rominu Oprandiovú.