Hantuchová prehrala v úvondom kole turnaja vo Francúzsku

Hantuchová vypadla v prvom kole dvojhry turnaja Roland Garros
Daniela Hantuchová podľahla v prvom kole na Roland Garros Švajčiarke Belinde Bencicovej 3:6, 3:6. Paríž, 26. máj 2015. Foto: SITA/AP

CROISSY-BEAUBOURG 29. marca (WebNoviny.sk) – Slovenská tenistka Daniela Hantuchová prehrala s 19-ročnou domácou Océane Dodinovou (160.) za 84 minút 2:6, 5:7 v utorňajšom zápase 1. kola dvojhry na turnaji ITF Engie Open de Seine-et-Marne vo francúzskom Croissy-Beaubourgu (dotácia 50 000 USD, tvrdý povrch v hale).

Hantuchová síce za stavu 1:1 v úvodnom dejstve prišla o servis, ale rebrejkom vyrovnala na 2:2. Od tohto momentu mladá súperka získala osem hier za sebou a Slovenka sa prvýkrát presadila za stavu 0:4 v druhom sete. Potom síce získala päť gemov v sérii, viedla 5:4, no poľavila a Dodinová troma hrami v rade ukončila zápas.

Tridsaťdvaročná popradská rodáčka Hantuchová, aktuálne 180. vo svetovom rebríčku WTA, do tohto týždňa naposledy hrala na turnaji pod hlavičkou Medzinárodnej tenisovej federácie (ITF) v auguste 2000 na „50-ke“ v newyorskom Bronxe a získala singlový titul, svoj tretí z podujatí tejto kategórie. Následne nazbierala sedem trofejí vo dvojhre na hlavnej profesionálnej scéne a bola aj na piatom mieste v hodnotení. Na sklonku tohto týždňa sa zverenkyňa Giovanniho de Lorenziho predstaví v kvalifikácii na „hardovom“ turnaji pod strechou WTA International Katowice Open v poľských Katoviciach.