Hantuchová to vzala do vlastných rúk, je bez trénera

Štvrťfinále dvojhry žien na US Open v New Yorku
Viktoria Azarenková (Biel.-2) - Daniela Hantuchová (SR) 6:2, 6:3 za 76 minút (31, 45) Foto: SITA/AP

NEW YORK 5. septembra (WEBNOVINY) – Slovenská tenistka Daniela Hantuchová ukončila svoju spoluprácu so španielskym koučom Eduardom Nicolásom.

Na turnaji WTA v Tokiu od 22. septembra asi napokon nebude štartovať vo štvorhre so Švajčiarkou Martinou Hingisovou.

„Krátko pred turnajom som skončila s trénerom a kvázi som to zobrala do vlastných rúk. Brat mi neskutočne pomohol, pozná ma najlepšie. Bol mi obrovskou oporou, patrí mu velikánska vďaka rovnako ako Svenovi. Mala som tu skvelé podmienky a zázemie, premietlo sa to do výsledkov. Pochopiteľne, určite si budem hľadať trénera, ale teraz som to neriešila,“ povedala 30-ročná popradská rodáčka pre agentúru SITA po svojej stredajšej prehre 2:6, 3:6 s Bieloruskou Viktoriou Azarenkovou vo štvrťfinále dvojhry na grandslamových US Open v New Yorku.

Slovenkin realizačný tím na tomto podujatí tvorili kouč Sven Groeneveld (patrí do podporného štábu Adidasu pre zmluvných hráčov), kondičná trénerka Tiffany „Tiffa“ Nesfieldová, sparing Mats Merkel a brat Igor. Hantuchová o tom informovala prostredníctvom svojej oficiálnej prezentácie na Facebooku, pripojila aj spoločnú fotografiu.

Košická rodáčka Hingisová na tlačovej besede počas medzinárodných otvorených majstrovstiev Spojených štátov amerických predznamenala štart s Hantuchovou v debli v japonskej metropole, nemusí to však zostať v platnosti. „S Martinou sme sa teraz rozprávali a momentálne to v súvislosti s tým Tokiom vyzerá skôr na nie, než áno. Ona totiž v tom období má nejaké povinnosti mimo dvorca. Povedala, že mi dá vedieť. V tejto chvíli teda naozaj neviem,“ povedala D. Hantuchová.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Daniela Hantuchová