Hantuchová v Moskve končí, vo štvrťfinále dostala aj kanára

Daniela Hantuchová
Daniela Hantuchová Foto: SITA/AP

MOSKVA 18. októbra (WEBNOVINY) – Slovenská tenistka Daniela Hantuchová prehrala v piatkovom zápase štvrťfinále dvojhry na turnaji WTA Kremlin Cup by Bank of Moscow v Moskve s tiež nenasadenou domácou Anastasiou Pavľučenkovovou za 71 minút 0:6, 4:6.

Výrazne tým klesli jej šance udržať sa nad čiarou tzv. malých výberových MS pod názvom Garanti Koza Tournament of Champions, ktoré sa v bulharskej Sofii uskutočnia 29. októbra – 3. novembra a uzávierka bude po tomto týždni.

Hantuchová potrebovala vlastný solídny výsledok v kombinácii s priaznivým vývojom súbežného podujatia so štatútom International v Luxemburgu.

„Trochu dlhšie som si zvykala na povrch, ktorý bol iný ako ten, na ktorom som odohrala predchádzajúce dva zápasy. Nebol to však určite dobrý výkon z mojej strany. Súperka hrala veľmi dobre. V druhom sete som sa už chytala, ale nepomohlo to. Celkovo som však so štvrťfinálovou účasťou veľmi spokojná vzhľadom na to, že s Vladom Pláteníkom sme mali len pár dní na spoločný tréning,“ komentovala Daniela Hantuchová.

Obrazom: Daniela Hantuchová do semifinále nepostúpila

Pavľučenkovová - Hantuchová 6:0, 6:4
Slovenská tenistka Daniela Hantuchová počas štvrťfinálového zápasu v Moskve, v ktorom prehrala s domácou Anastasiou Pavľučenkovovou hladko za 71 minút. Foto: SITA/AP

Ruská tenistka Anastasia Pavľučemková počas štvrťfinálového zápasu v Moskve, v ktorom porazila Danielu Hantuchovú za 71 minút 6:0, 6:4. Foto: SITA/AP

Proti 22-ročnej 30. hráčke svetového rebríčka Pavľučenkovovej má Hantuchová štatistiku už 1:6, hoci spočiatku – od Wimbledonu 2007 – viedla.

S Moskovčankou prehrala už 10 setov v rade. Vlani v 1. kole newyorských grandslamových US Open to bolo 4:6, 6:7 (1). Ruska bude v sobotňajšom semifinále čeliť Rumunke Simone Halepovej, päťke „pavúka“.

Niekdajšia päťka renkingu Hantuchová (teraz jej patrí 33. pozícia), si z ruskej metropoly odnáša za singlovú súťaž 120 bodov do svetového rebríčka a prémiu 20 303 amerických dolárov. Vo štvrtok pre problémy s pravou nohou nedohrala štvrťfinále štvorhry po boku domácej Jeleny Vesninovej proti krajanke Janette Husárovej a Češke Kláre Zakopalovej.

V ruskej metropole Vladimírom Pláteníkom vrátane piatka koučovaná držiteľka 6 singlových trofejí z hlavnej profesionálnej úrovne Hantuchová štartovala na Kremeľskom pohári tretí raz. Už v roku 2004 pri debute neuspela v 1. kole, v sezóne 2008 uhrala v osemfinále proti domácej Vere Zvonarevovej iba jeden gem.