Hapal neprezradil zostavu na Ukrajinu. Škrtel verí, že v Trnave sa budú po zápase tešiť s fanúšikmi

Pavel Hapal
Tréner slovenskej futbalovej reprezentácie Pavel Hapal. Foto: archívne, SITA/Braňo Bibel.

ŠAMORÍN 15. novembra (WebNoviny.sk) – Slovenský futbalový reprezentant Martin Škrtel pred piatkovým duelom v 1. skupine B-divízie európskej Ligy národov proti Ukrajine skonštatoval, že atmosféra medzi hráčmi v kabíne je dobrá a všetci sa tešia na zápas.

„Stretnú sa dve kvalitatívne vyrovnané mužstvá. Sme pripravení na trávniku v Trnave nechať všetky sily, dať do toho maximum. Verím, že sa po stretnutí budeme tešiť my i naši fanúšikovia,“ uviedol 33-ročný skúsený stopér na štvrtkovej oficiálnej predzápasovej tlačovej konferencii v Šamoríne.

Hrozba kartových trestov

Škrtel je spolu s Milanom Škriniarom a Ondrejom Dudom v „ohrození“ kartového trestu a neúčasti v rozhodujúcom dueli o 2. miesto v tabuľke – v pondelok 19. novembra v Prahe proti Česku. Tomáš Hubočan už má dve „žlté“ napomenutia z predchádzajúcich dvoch duelov Ligy národov – septembrového v Ľvove (0:1) i októbrového domáceho v Trnave proti Česku (1:2), bude tak nútene pauzovať. „V zápase vždy nastanú nejaké okolnosti. Hráči, ktorí majú karty, však pôjdu do toho naplno, ale nie nezmyselne, „ zdôraznil Martin Škrtel.

Nový tréner slovenskej futbalovej reprezentácie Pavel Hapal neprezradil základnú jedenástku, ktorá vybehne v piatok od 20.45 h proti Ukrajine na trávnik Štadióna Antona Malatinského v Trnave.

Prebiehajúce diskusie

„Diskusie s trénermi a realizačným tímom prebiehajú. Máme nejakú predstavu, chceme to zvládnuť. Verím, že sa dobre rozhodneme pre základnú zostavu. Možno niektorí budú prekvapení, iní nie. K nejakým zmenám príde, ale tie si nechám pre seba,“ skonštatoval český kormidelník A-tímu SR, ktorý sa vyjadril aj na margo zraneného členka defenzívneho stredopoliara Stanislava Lobotku:„Verím, že bude pripravený, robíme pre to maximum. Máme ešte viac ako 24 hodín do zápasu s Ukrajinou. Keby Stano aj nebol úplne fit, verím, že proti Česku bude hrať.“

Situácia v tabuľke 1. skupiny B-divízie Ligy národov velí Slovensku bodovať. Druhé Česko má pred spomenutým domácim duelom proti SR o tri body viac, Ukrajina je s 9 bodmi už istým víťazom skupiny a postupujúcim do elitnej A-divízie Ligy národov.

Špecifický duel

Máme taktický zámer, chceme byť aktívni a potešiť fanúšikov víťazstvom. Verím, že mužstvo bude dostatočne sebavedomé a mať motiváciu. Naším cieľom je získať čo najviac bodov, na ihrisku leží pre nás ešte šesť bodov. Je dobré ich mať pre lepšiu pozíciu pri decembrovom žrebe kvalifikácie ME 2020. Keď získame teraz jeden bod proti Ukrajine a vyhráme v Česku, budeme spokojní. Pre mňa to bude v Prahe špecifický duel,“ podotkol 49-ročný rodák z moravského Kroměříža Hapal a doplnil: „Dnes však hájim farby Slovenska, teda opačnej barikády. Urobím maximum pre úspech mužstva.“

Spokojnosť s trávnikom

Tréner českej reprezentácie Jaroslav Šilhavý zvíťazil v prvom dueli na poste šéfa realizačného tímu na Slovensku v októbrovom vzájomnom stretnutí 2:1. „Verím, že to vyjde aj mne. Hráči budú chcieť dokázať fanúšikom, že majú na to zdolať Ukrajinu,“ poznamenal Pavel Hapal, ktorý vyslovil spokojnosť so stavom hracej plochy v trnavskej City Arene: „Musím poďakovať všetkým, čo sa starali o trávnik. Je vo veľmi slušnom stave, lepšom ako pri októbrovom domácom zápase s Českom.“

Piatkový duel Ligy národov Slovensko – Ukrajina sa na Štadióne Antona Malatinského v Trnave odohrá pod taktovkou arbitrov z Čiernej Hory. Hlavným rozhodcom je 36-ročný Nikola Dabanovič, na čiarach mu budú pomáhať krajania Milovan Djukič a Aleksandar Djikanovič.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Jaroslav ŠilhavýMartin ŠkrtelPavel HapalTomáš Hubočan
Firmy a inštitúcie Slovenská futbalová reprezentáciaUkrajinská futbalová reprezentácia