Komentár: Harabin – 12 minút a dosť

Štefan Harabin
Štefan Harabin. Foto: archívne, SITA/Ivan Fleischer

Slovami „idem pracovať pre vlasť“ nečakane ukončil svoju tlačovú besedu Štefan Harabin. Rozhodol sa tak po 12-minútovom monológu keď zistil, že tlačovka nie je v priamom prenose žiadnej televízie. Na novinárske otázky nechcel odpovedať s tým, že si počká na priamy prenos.

A tak sa začalo aj skončilo predstavenie jeho novej strany Vlasť, ktorá sa objavuje na slovenskom, už i tak dosť nabitom, politickom nebi. Na ňom svieti mnoho hviezd, ktoré pochopili, že volič ich slová aj tak nepočúva a žijú vo viere, že čím väčší neokrôchanec, tým lepšie.

Veď predsa volič povie: „Ale im to dal“ a hlas padne do urny. Na toto sa nespolieha iba Harabin, mali sme tu takých aj doteraz a je ich čím ďalej, tým viac.

A čo strana Vlasť? Podľa Harabina je Slovensko ukradnuté politickou kastou. Zaradil do nej viaceré mená súčasnej politickej garnitúry, ale bez Mariana Kotlebu. Veď prečo by aj, keď sa mu možno otvára pekný politický obchod. Veď 14,3 percenta Harabina a 10,4 percent Kotlebu z prezidentských volieb dávajú pekný predpoklad, ako sa definitívne vrátiť.

A čo bude so Slovenskom ich pravdepodobne netrápi. Ani ich voličov. Harabin je asi presvedčený, že potom si priamy prenos tlačovky vynúti a pomstí sa všetkým, ktorí spôsobili jeho „útrapy“.

Myslíte si, že sa Harabinovej strane Vlasť podarí dostať do parlamentu?

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Marian KotlebaŠtefan Harabin
Firmy a inštitúcie strana Vlasť