Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
V Sobranciach volia šéfa súdnej rady, Harabin dostal petíciu
V blízkosti slovenskej východnej hranice s Ukrajinou, v kultúrnom dome v Sobranciach, sa v pondelok zišiel najvyšší orgán súdnictva – Súdna rada SR. Jej členovia volia nového šéfa Najvyššieho súdu SR. Foto: SITA/Ivan Fleischer
26. novembra 2014 SprávySlovensko od SITASITA Diskusia()

Harabin utrpel vo voľbách fiasko, nebude v súdnej rade

BRATISLAVA 26. novembra (WEBNOVINY) – Novým členom Súdnej rady SR sa stal Dušan Čimo. Oznámila to v stredu v Bratislave Hlavná volebná komisia Súdnej rady SR.

Za kandidáta do funkcie Čima navrhla sudcovská rada Krajského súdu v Trnave, kde pôsobí, Združenie sudcov “Za otvorenú justíciu” a 12 sudcov Najvyššieho súdu SR. Stal sa tak jedným z deviatich členov, ktorého do rady volia samotní sudcovia. Tí nového člena volili v utorok od 14:00 do 24:00. Spomedzi 1108 platných odovzdaných hlasov získal Čimo 342.

Na neobsadený post kandidovali takisto sudca Krajského súdu v Žiline Martin Bargel (196 hlasov), bývalý šéf Najvyššieho súdu SR a Súdnej rady SR a terajší sudca Najvyššieho súdu SR Štefan Harabin (255) hlasov a sudkyňa Najvyššieho súdu SR Lenka Praženková (315 hlasov). Kandidatúry sa ešte predtým vzdali predseda trnavského krajského súdu Anton Jaček a košický sudca Jozef Vanca.

Zvolenie Čima v sudcovskom zbore považuje združenie Sudcovia “Za otvorenú justíciu” za nečakané víťazstvo. “Je to nielen osobné víťazstvo tohto kandidáta, ale aj víťazstvo princípov, ktoré sa združenie Sudcovia ‘Za otvorenú justíciu’ snaží presadiť v slovenskej justícii celé roky, a ktoré Dušan Čimo prezentuje aj ako viceprezident nášho združenia,” uviedla prezidentka združenia Katarína Javorčíková v stanovisku k neoficiálnym výsledkom volieb člena súdnej rady.

Podľa Javorčíkovej táto voľba znamená jasné a konečné “nie” pre Štefana Harabina. “Znamená jasné ‘áno’ pre zmeny v justícii a je aj veľmi pozitívnym signálom pre verejnosť, čo nesporne prispeje k zvýšeniu dôveryhodnosti súdnictva ako celku,” napísala Javorčíková.

Odporúčané články

Kolégiá najvyššieho súdu sú nerovnomerne zaťažené, predsedovia rokujú o riešení Vytvoril sa priestor na diskusiu, hovorí Žitňanská, ktorá odmieta kandidatúru Jankovskej

Témy

Diskusia

Priznanie sa Slobodného k povodnému nicku a tiež k rukopisu pod inými,ktorý už poznáme a tiež k tomu zle takto od rána do većera zahlcuje sieť,aby sa zdalo,že sú ich "milióny".Veľmi priehľadné pán Slobodný- alias 50 ďaľších nickov a zbytočná námaha... SLOBODNY No,už naše súdnictvo konečne začne od dnešného dňa klapať presne podľa manuálov - predstáv panny doc.Lucie Žitňanskej - t.č. maďarskej národnosti.Všetci zlodeji a podvodníci pôjdu ihneď do basy,skrátia sa všetky súdne pojednávania na 1 hodinu a sudcovia budú vydávať ihneď... judgement sa preber....veď ho / HARABINA/ jednoducho odkrágľovali , lebo bojoval tvrdo a nekompromisne voči úžere .... a veď asi určitej skupine podnikateľov to prekážalo... či ???? judgement Harabin bol aj bude pre mňa najlepším trestným sudcom čo nosila naša krásna slovenská zem....kam sa hrabete pseudoodborníci na súdnictvo ???? Veď tento človek rozdal 15 doživotných trestov. Dajte mi jedného sudcu na Slovensku , ktorý má také gule a... skoda skoda :-( ... mohol dobre nakopat do r*ti modrych a scientologa :-( ..
Zobraziť celú diskusiu

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

Aktuálne témy

Odporúčame

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...