Harabin v Hrnčiarovciach nad Parnou porazil Čaputovú aj Šefčoviča, postarali sa o to väzni

Prezidentské voľby 2019 na Slovensku, Štefan Harabin
Kandidát na prezidenta SR Štefan Harabin v jeho volebnej centrále v hoteli Apollo v rámci volebnej noci. Bratislava, 16. marec 2019. Foto: SITA/Jana Birošová.

TRNAVA 18. marca (WebNoviny.sk) – Víťazom prvého kola prezidentských volieb v Hrnčiarovciach nad Parnou sa stal Štefan Harabin, ktorý v obci pri Trnave získal 558 hlasov, kým Zuzana Čaputová 490 a Maroš Šefčovič 228. O takýto výsledok sa postarali väzni z tamojšieho Ústavu na výkon trestu odňatia slobody.

Vo volebnom okrsku s väznicou bolo odovzdaných 444 platných hlasov, z toho rovných štyristo získal Harabin. Čaputová dostala za mrežami len 18 hlasov, Marian Kotleba 16 a Šefčovič päť.

Koho budete voliť v druhom kole prezidentských volieb?

Táto anketa už bola ukončená
52%
20%
4%
24%

Podobná situácia nastala aj v Leopoldove v okrese Hlohovec. Vo štvrtom okrsku so známou väznicou získal Štefan Harabin 148 hlasov, Zuzana Čaputová 18 a Maroš Šefčovič ani jeden hlas.

V Trnavskom kraji dominovala Zuzana Čaputová, ktorá získala 45,32 % platných hlasov, nasledoval Maroš Šefčovič s podielom 15,95 % hlasov. Tretí v poradí v kraji skončil v prvom kole prezidentských volieb Štefan Harabin, ktorého podporilo 11,98 % voličov.

VIAC O TÉME: PREZIDENTSKÉ VOĽBY 2019 NA SLOVENSKU

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Štefan Harabin