Hasiči zasahovali pri požiari drevokombinátu v Polomke, v časti budovy sa prepadol aj strop

Hasiči
Foto: ilustračné, SITA/Marián Peiger.


BANSKÁ BYSTRICA 13. augusta (WebNoviny.sk) – Hasiči v noci likvidovali požiar v areáli drevokombinátu v Polomke v okrese Brezno. Horel drevený materiál v budove s rozmermi 20 krát 15 metrov. Zasahovali hasiči z Brezna, Banskej Bystrice a dobrovoľných hasičských zborov.

„Hasiči zabránili tomu, aby oheň prešiel do ďalšej haly. Horelo len v jednej miestnosti, je to výrobňa na šalovacie dosky. V jednej časti sa prepadol aj strop,“ uviedol pre agentúru SITA Roman Borčin z Operačného strediska Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Banskej Bystrici. Hasiči požiar približne o tretej hodine lokalizovali, následne vyhľadávali skryté ohniská požiaru pomocou termokamery. Nikto sa nezranil.

Pri hasení v Polomke zasahovali štyri kusy techniky s desiatimi členmi dobrovoľných hasičov a profesionáli z Brezna a Banskej Bystrice s piatimi kusmi techniky. „Požiar vznikol vo výrobnej hale vo firme myWood Polomka. Príčinu vyšetruje zisťovateľ príčin vzniku požiarov,“ doplnil Borčin s tým, že k škodám na majetku sa zatiaľ nevie vyjadriť.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom