Slovensko bičoval silný vietor, pri Galante sfúkol nákladiak z cesty a hasičov zamestnávali aj popadané stromy

HASIČI: Odstraňovali následky nepriaznivého počasia
Foto: archívne, SITA/ Prezídium HaZZ
  • aktualizované 18. februára 8:36

V súvislosti s nepriaznivým počasím zaznamenali hasiči vo štvrtok 17. februára 140 udalostí. Išlo prevažne o popadané stromy blokujúce cestné komunikácie a zaparkované vozidlá, pričom tieto zásahy tvorili 83 percent z celkového počtu technických udalostí.

V ostatných prípadoch išlo o zatopené rodinné domy, pivnice a verejné priestranstvá. Informovalo o tom komunikačné oddelenie Prezídia Hasičského a záchranného zboru.

Najvážnejšia situácia bola v Žilinskom kraji, kde hasiči zasahovali 33-krát. Kým v Banskobystrickom a Nitrianskom kraji neboli do 16:00 zaznamenané žiadne výjazdy pre nepriaznivé počasie, popoludní sa situácia zhoršila. V najviac zasiahnutých lokalitách zasahovali aj členovia dobrovoľných hasičských zborov obcí.

Nákladné auto s prívesom sfúkol silný vietor z cesty medzi obcami Gáň a Dolná Streda v okrese Galanta. Ako informovala trnavská polícia na sociálnej sieti, úsek napriek tomu zostal prejazdný bez obmedzení.

Krátko na to nahlásili vodiči polícii spadnutý strom asi 500 metrov za obcou Trstín v okrese Trnava v smere na Bielu horu. Popadané konáre tu čiastočne blokovali jeden jazdný pruh. Úsekom podľa polície práve prechádzal dobrovoľný hasič z Trstína, ktorý pomohol policajtovi odstrániť strom z cesty.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Prezídium Hasičského a záchranného zboruSHMÚ Slovenský hydrometeorologický ústav