Hasilla 26. na biatlonových ME do 26 rokov

Biatlon

OTEPÄÄ 2. marca (WEBNOVINY) – Na otvorených majstrovstvách Európy biatlonistov do 26 rokov v estónskom Otepää si titul vo vytrvalostných pretekoch juniorov na 15 km suverénne vybojoval Rus Andrej Turgenev. Strieborný Andrij Vozniak z Ukrajiny zaostal už o takmer jeden a pol minúty. Bronz patrí Francúzovi Remymu Borgeotovi.

Z dvojice Slovákov v 58-člennom štartovom poli bol lepší Tomáš Hasilla, ktorý skončil dvadsiaty šiesty. Preteky sa vôbec nevydarili Michalovi Šímovi, ktorý nezostrelil 10 terčov a s rovnakým počtom trestných minút pripočítaných k bežeckému času ho klasifikovali až na 53. priečke. Za ním už skončilo iba kvarteto Turkov a rovnako nepresne strieľajúci lotyšský biatlonista.

Popoludní šampionát pokračuje vytrvalostnými pretekmi žien na 15 km a junioriek na 12,5 km.

Výsledky – vytrvalostné preteky juniorov na 15 km: 1. Andrej Turgenev (Rus.) 45:11,2 min (2 trestné minúty), 2. Andrij Vozniak (Ukr.) +1:26,1 (2), 3. Remy Borgeot (Fr.) +2:35,4 (3), 4. Bernhard Leitinger (Rak.) +2:46,8 (4), 5. Roland Gerbacea (Rum.) +3:32,6 (2), 6. Mindaugas Kovoliunas (Litva) +3:43,5 (2), … 26. Tomáš Hasilla +6:12,5 (5), 53. Michal Šíma (obaja SR) +13:44,0 (10)