Havarovanému nigérijskému lietadlu zlyhali motory

Nigéria smúti, na palube zrúteného lietadla nik ne
Na palube nigérijského lietadla, ktoré sa v nedeľu zrútilo na chudobnú štvrť v meste Lagos a vybuchlo neprežilo 153 ľudí, ďalšie obete zahynuli v troskách domu. Foto: SITA/AP

LAGOS 4. júna (WEBNOVINY) – Lietadlo, ktoré v nedeľu havarovalo v najväčšom nigérijskom meste Lagos, pred pádom ohlásilo zlyhanie oboch svojich motorov.

V utorok to oznámil šéf leteckého úradu Harold Demuren. Podľa jeho slov však zatiaľ nie je jasné, čo zlyhanie spôsobilo. „Vyslali núdzový signál. Dôvodom bolo vypovedanie činnosti oboch motorov,“ povedal Demuren.

Miestne médiá informovali, že už sa našiel letový záznamník, ktorý by mohol pomôcť okolnosti nešťastia objasniť.

Stroj spoločnosti Dana Air sa zrútil v nedeľu na chudobnú obytnú štvrť pri letisku v meste Lagos. Boeing MD83 so 147 pasažiermi a šiestimi členmi posádky smeroval do Lagosu z hlavného mesta Abuja.

Pilot bol Američan, kopilot Ind. Čína oznámila, že na palube bolo šesť jej občanov. Nigérijský prezident Goodluck Jonathan vyhlásil trojdňový smútok za obete nešťastia a prisľúbil zlepšiť bezpečnosť leteckej dopravy v Nigérii.

Nedeľná havária bola najhoršou leteckou katastrofou v Nigérii od roku 1992, keď pri páde vojenského lietadla pri Lagose zahynulo okolo 200 ľudí.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom