Hazard sa podľa Borkelmansa naplno ukáže až v Reale Madrid, predpovedá mu zisk Zlatej lopty

Eden Hazard
Belgický futbalista Eden Hazard v drese Realu Madrid. Foto: archívne, SITA/AP

Kapitán „bronzového“ tímu Belgicka na vlaňajších futbalových majstrovstvách sveta v Rusku Eden Hazard už niekoľko dní zarezáva v letnej príprave španielskeho Realu Madrid, do ktorého prestúpil po skončení uplynulej sezóny 2018/2019 z anglického klubu FC Chelsea.

Podľa niekdajšieho belgického reprezentačného obrancu Vitala Borkelmansa čaká Hazarda v tíme „bieleho baletu“ úspešné pôsobenie. Päťdesiatšesťročný rodák z Maaseiku sa dokonca domnieva, že jeho krajan sa môže v Madride dočkať aj individuálnej pocty v podobe Zlatej lopty.

Španielska liga bude lepšia

Borkelmans počas päťročného pôsobenia v pozícii asistenta Marca Wilmotsa pri belgickej reprezentácii (2012 – 2016) prichádzal s Hazardom do častého kontaktu a v rozhovore pre agentúru SITA prezradil na jedného z najlepších svetových futbalistov niekoľko zaujímavostí.

Eden je skvelý chlapec s veľkou futbalovou kvalitou a hráč, akých nie je veľa. Po veľmi dobrej sezóne v Chelsea si prestup do Realu Madrid zaslúžil. Tento transfer znamená, že aj samotná španielska liga bude ešte lepšia súťaž,“ uviedol účastník dvoch majstrovstiev sveta – v USA 1994 a Francúzsku 1998.

Pri otázke, či bude Eden Hazard v Reale Madrid hviezda najväčšej veľkosti, bez váhania odvetil: „Určite. A nemyslím si to sám. Stačí sa pozrieť na tváre šťastných fanúšikov, ktorí ho prišli privítať na madridský štadión. Pre mňa je Eden veľmi dobrý hráč a jeden z najlepších na svete. Užíva si chvíle, keď na ihrisku môže tvoriť hru, vymýšľať kadejaké prihrávky. Má skvelé načasovanie situácií a vie perfektne pracovať s priestorom. Vnesie do hry Realu väčší pohyb a aktivitu. Fanúšikovia na španielskych štadiónoch toto zbožňujú, chcú vidieť futbal smerom dopredu a nie prihrávanie si vzadu a v strede poľa,“ doplnil tréner jordánskej reprezentácie, s ktorou sa začiatkom júna predstavil v medzištátnom prípravnom zápase proti Slovensku (1:5) v Trnave.

Správny ofenzívny líder

Po vlaňajšom odchode Cristiana Ronalda do Juventusu Turín bol v minulej sezóne veľký problém Realu Madrid v tom, že v kádri častokrát absentoval hráč, ktorý by bol v kľúčových momentoch schopný vziať zodpovednosť na svoje plecia. Podľa Borkelmansa je Hazard správny ofenzívny líder pre madridské mužstvo. „Každý tím sa občas ocitne v problémoch. Niečo také po úspešných rokoch zažil aj Real Madrid v uplynulom ročníku, ktorý preň nebol až taký dobrý. Klub vzal naspäť trénera Zinedina Zidana, do ktorého všetci vrátane hráčov Realu vkladajú veľkú dôveru. Eden bude dobrý líder. Jeho príchodom aj nákupmi ďalších hráčov sa mužstvo posilnilo a v tejto sezóne sa bude snažiť byť úspešné vo všetkých súťažiach,“ doplnil.

Hazard niekoľko rokov potvrdzoval svoje kvality v FC Chelsea (2012-2019), ale Borkelmans si myslí, že doteraz zďaleka neukázal všetko, čo dokáže. „Spoločne s Cristianom Ronaldom a Lionelom Messim je to jeden z troch najlepších hráčov sveta. Dokázal sa presadiť aj vo fyzickej ťažkej anglickej lige. Po prestupe do Realu môžem zaňho sľúbiť, že až teraz všetci uvidia skutočného Edena a jeho futbalové schopnosti. Myslím si tiež, že v drese Realu Madrid dokáže získať aj vytúženú Zlatú loptu. Uvidíte, keď sa raz budeme opäť rozprávať, bude to aj o najlepšom hráčovi planéty Edenovi Hazardovi,“ zakončil Vital Borkelmans rozhovor pre agentúru SITA.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Eden HazardVital Borkelmans
Firmy a inštitúcie Real Madrid