HC Košice zvíťazili nad Slovanom po samostatných najazdoch

Bez názvu
Zľava: Marcel Haščák z Košíc a Pavol Rybár z Bratislavy v zápase HC Košice - HC Slovan Bratislava 29. kola hokejovej Slovnaft extraligy Foto: SITA/Ivan Fleischer

BRATISLAVA 26. novembra (WEBNOVINY) – Hokej – Slovnaft extraliga 2010/2011 – 28. kolo základnej časti:

HC Košice – HC Slovan Bratislava 5:4 po sam. nájazdoch (2:2, 1:1, 1:1 – 0:0, 1:0)

Góly: 5. Andrašovský (Marcel Haščák), 10. Michel Miklík (J. Hudáček), 26. Dravecký (Homer, J. Tabaček), 56. Jenčík (P. Bartoš, Šeda), rozhod. sam. nájazd Michel Miklík – 5. Bulík (Cartelli, Kapuš), 17. Kapuš (D. Buc, D. Skokan), 36. D. Buc (Kapuš), 60. Hujsa

Vylúčení: 5:8 na 2 min, navyše: Demel, Kapuš (obaja Slovan) obaja na 10 min za nešp. správanie, presilovky: 2:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Husička, Hradil – Gajan, Smrek, 8347 divákov

Košice: J. Hudáček – Homer, J. Tabaček, Michal Grman, M. Šterbák, Šeda, Deyl – Vorel, Kristek, Michel Miklík – P. Bartoš, Jenčík, Dravecký – Andrašovský, Martin Frolík, Marcel Haščák – D. Pašek, M. Baláž

Slovan: Rybár – J. Kováčik, Hájek, Cartelli, Bohunický, Janík, Jendek, Trška, Schnabel – Kuľha, Demel, Hujsa – Bulík, Lipiansky, Richard Huna – D. Skokan, Kapuš, D. Buc – Róbert Huna, L. Hudáček, M. Bakoš

Slovan sa dostal v Košiciach do vedenia na začiatku 5. min kurióznym gólom. Puk sa odrazil od mantinelu, brankár Hudáček ho netrafil a Bulík zakončoval do prázdnej bránky. Už o 39 sekúnd bolo vyrovnané. Andrašovský sa dobre zorientoval pred bránkou, keď zasunul puk za Rybárov chrbát. V polovici prvej tretiny vypálil Michel Miklík švihom spoza hráča a bolo 2:1. Hudáček potom zneškodnil výbornú možnosť Kuľhu. Vyrovnať mohol Lipiansky , ale Hudáček v 12. min zasiahol pohotovo. V 17. min sa začínalo odznova. Voľný Kapuš presne vystrelil do pravého kúta košickej bránky – 2:2. Ešte pred prvou prestávkou Andrašovský z dobrej príležitosti netrafil bránku.

V 21. min pri hre štyroch na štyroch to skúšal Kuľha a po ňom D. Skokan. Tretíkrát sa domáci dočkali v 26. min. Strelu obrancu Homera šikovne tečoval Dravecký. Vyrovnať mohol Lipiansky, ale spomedzi kruhov mieril vedľa. V presilovke to potom skúšal Hujsa, ale Hudáček reagoval pohotovo. V 36. min si do otvorenej obrany Košíc nakorčuľoval D. Buc a prekonal Hudáčka.

V tretej tretine mali aktivitu na hokejkách domáci. Domáci sa však po ostreľovaní bránky belasých dočkali až v 56. min. Pri avizovanom vylúčení hráča hostí sa puk od zadného mantinelu dostal k Jenčíkovi a jeho dorážku si Rybár vrazil do bránky, čo potvrdil aj videorozhodca. Vyrovnať mohol Demel, ale v 57. min Hudáček zasiahol skvele. Päťdesiatpäť sekúnd pred koncom bol vylúčený domáci J. Tabaček, Slovan odvolal brankára a sekundu pred koncom riadneho hracieho času si vynútili predĺženie.

V ňom Košičania nevyužili presilovú hru, a tak rozhodovali až samostatné nájazdy. Jediným úspešným exekútorom bol Michel Miklík, ktorého gól zabezpečil Košiciam dva body.

Rostislav Čada (tréner Košíc): „Určite sme spokojní s výsledkom aj s dvoma bodmi. Slovan nech je v akejkoľvek situácii, stále je to nebezpečný a kvalitný súper. Videli sme dva špecifické góly. Pri jednom sa puk odrazil od mantinelu, druhý padol pri našom oslabení. Počas celého stretnutia sme boli aktívnejší a premietlo sa to aj do trestných strieľaní.“

Zdeno Cíger (tréner Slovana): „Som veľmi spokojný s výkonom, lebo všetci nechali na ľade maximum. Urobili sme menej chýb, hrali sme disciplinovanejšie, v útoku sme to zjednodušili. Som rád, že sme hrali naplno až do konca a podarilo sa nám vyrovnať, o to viac teší, že ten gól padol sekundu pred koncom.“

HK Poprad – MHC Mountfield 6:2 (2:0, 2:2, 2:0)

Góly: 5. Lundberg (R. Suchý, Bartečko), 7. Bartečko (A. Kroták, Kledrowetz), 24. Bartečko (Škovira, Lundberg), 25. Klouda (Nádašdi), 44. Kledrowetz (A. Kroták, L. Nagy), 52. Škovira (R. Suchý) – 24. Juraj Faith (Macejka, Appel), 26. Themár (Jabrocký)

Vylúčení: 4:8 na 2 min, navyše: I. Ďatelinka (MHC Mountfield) na 10 min za nešp. správanie, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Grečko – Korba, Tornay, 3908 divákov

Poprad: Melicherčík – J. Kasík, R. Suchý, D. Brejčák, Kledrowetz, J. Brejčák, Nádašdi, M. Ficko – Škovira, Lundberg, Bartečko – L. Nagy, Kmiť, A. Kroták – J. Kopecký, Klouda, A. Lapšanský – Paločko, Mlynarovič, P. Svitana

MHC Mountfield: Križan (25. Dzubina) – L. Matejka, A. Novotný, Drgoň, P. Klepáč, Velebný, I. Ďatelinka – Uram, M. Beran, Jabrocký – Appel, Juraj Faith, Macejka – Rechtorík, Galamboš, Markovič – Themár, Važan, O. Mikula

Poprad už od úvodného hvizdu potvrdzoval, že jeho šnúra desiatich domácich víťazstiev a jeho výborná herná fazóna nie je dielom náhody. Z rodiacich sa šancí prišli rýchlo aj prvé góly. Skóre otvoril v 5. min Lundberg, na jeho presný zásah nadviazal aktívny Bartečko a domáci už viedli o dva góly. Za hostí mohol streliť kontaktný gól v 15. min Jabrocký, ale svoje trestné strieľanie zakončil len do žŕdky.

Druhá tretina sa začala podobne ako prvé dejstvo – tlakom domácich. Tí ho zužitkovali na druhý gól v zápase pre Bartečka, no odpoveď Mountfieldu na seba nenechala dlho čakať. V dvojminútovej gólovej naháňačke potom znížil Faith, ďalšia chyba martinskej obrany a gól Kloudu potom vyhnali z bránky Križana, ktorého nahradil Dzubina. Iskierku nádeje MHC prinavrátil Themár, ktorý znížil na 2:4 z pohľadu hostí. Poprad ďalej produkoval svoju hru a Martinčania sa museli obracať. Najskôr v páde svoj tretí gól nepridal Bartečko a následne sa hosťujúci obranca Ďatelinka nepresadil v samostatnom nájazde pred Melicherčíkom.

V treťom dejstve najskôr domáci nevyužili krátku presilovku piatich proti trom, ale v 44. min ich vedenie poistil gólom od modrej navrátilec v zostave Kledrowetz. Martin naďalej hrozil rýchlymi brejkmi a domáci obrancovia s nimi mali veľké problémy, tie však spoľahlivo hasil Melicherčík. V pohode hrajúci domáci pridali osem minút pred koncom ešte šiesty gól, keď Škovira zaskočil presnou strelou medzi betóny Dzubinu. Martin chcel ešte korigovať nepriaznivý stav, napriek tomu sa záver už niesol v exhibičnom tempe Popradčanov, ktorí svoje vedenie mohli ešte niekoľkokrát zveľadiť.

Ján Jaško (tréner Popradu): „Víťazstvo 6:2 sa zdá byť jednoznačné, no z nášho pohľadu to bol dosť divoký zápas. Za stavu 2:0 sme sa prirýchlo uspokojili a martinské mužstvo má vo svojom strede hráčov, ktorí dokážu zápas otočiť. Hlavne v druhej tretine mal súper dosť nepríjemné šance. Z našej strany to bolo príliš otvorené, v defenzíve nezvykneme robiť také zbytočné chyby. Našťastie, sme to dotiahli do víťazného konca.“

Jaroslav Husár (tréner MHC Mountfield): „Súper vyhral zaslúžene. Z nášho pohľadu to nebol dobrý zápas. V úvode sme dostali dva rýchle góly, čo ovplyvnilo ďalší priebeh stretnutia. Snažili sme sa streliť kontaktný gól, no naopak, inkasovali sme a dokázali len znížiť na 2:4. V tretej tretine sme hru úplne otvorili, ale súper už svojou kvalitou a lepším výkonom dokázal využiť prečíslenia. Poprad vyhral zaslúžene.“

HK Nitra – HK 36 Skalica 2:7 (1:2, 0:2, 1:3)

Góly: 17. Spilar (L. Gabriš), 52. M. Štefanka – 4. Zálešák (Gula, M. Školiak), 5. Kutálek (I. Jankovič), 36. Šátek (R. Jarolín, Kutálek), 39. Kutálek (I. Jankovič, R. Jarolín), 47. T. Višňovský (Zálešák, R. Školiak), 58. Zálešák (R. Školiak, T. Višňovský), 58. F. Novák (J. Prokop, Lušňák)

Vylúčení: 5:4 na 2 min, navyše: Michal Novák na 5 min + DKZ + 10 min za zhodenie rukavíc – Kumstát na 5 min + DKZ za bitku, presilovky: 0:1, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Rudý – M. Orolin, Jankovič, 2121 divákov

Nitra: Čiliak – Michal Novák, Ďurák, Fabian, L. Gabriš, Hlavačka, Peter König, Bobček, J. Polák – Spilar, M. Štefanka, G. Saliji – S. Saliji, T. Chrenko, Podstavek – Čaládi, M. Slovák, H. Ručkay – Štumpf, O. Štefanka, Uhnák

Skalica: Lakosil – M. Školiak, Gula, I. Jankovič, Kloz, Kumstát, Jaborník, Magušin – Zálešák, R. Školiak, T. Višňovský – Kutálek, R. Jarolín, Šátek – Lušňák, Mikušovič, J. Prokop – J. Jurík, F. Novák, Konečný

Hoci v úvode mali viac z hry domáci, do dvojgólového vedenia sa vďaka ukážkovej efektivite dostali Záhoráci. Najskôr sa v 4. min presnou strelou z pravej strany presadil Zálešák, aby už o 55 sekúnd Kutálek dokončil útočnú akciu hosti. Domáci tréneri reagovali oddychovým časom, po ktorom hra ich zverencov ožila. V deviatej minúte sa po peknej akcii Nitry ocitol vo veľkej šanci Spilar, no aj za cenu faulu ho hostia zastavili. Ten istý hráč predviedol v 17. min „one man show,“ keď niekoľko sekúnd nikomu nepožičal puk, až ho z ostrého uhla poslal za Lakosilov chrbát – 1:2. Následne mohlo byť vyrovnané, no to by musel Štefanka premeniť trestné strieľanie nariadené po faule na neho.

Hostia v druhej tretine rozhodli o svojom víťazstve. V 26. min najskôr Mikušovič svoju šancu nevyužil, no v 35. min už Šátek pohotovo prehodil ležiaceho Čiliaka. Následne zdvihla divákov zo sedadiel potýčka domáceho Nováka so Skaličanom Kumstátom, ktorá na rozdiel od zápasu vyznela v prospech Nitry. Štvrtý gól Skaličanov pridal v 39. min Kutálek, ktorému sa oplatil dôraz pred bránkou, keď dorazil strelu Jankoviča.

V 42. min síce Višňovský neuspel blafákom, no skalický zakončovateľ si všetko vynahradil o päť minút. Po prihrávke Reného Školiaka presnou strelou z ľavej strany pridal piaty gól hostí. Zápas od tohto momentu stratil na tempe. Šancí ubudlo a oba tímy duel už len dohrávali. V 52. min sa domácemu Miroslavovi Štefankovi podaril husársky kúsok, keď pri vhadzovaní v útočnom pásme trafil puk tak ideálne, že pridal druhý gól Nitry. Hostia stihli pridať ešte ďalšie dva góly. V 58. min využil chybu Nitry Zálešák, aby sa v rovnakej minúte presadil v nájazde dvoch na jedného aj Filip Novák. Konečný stav 7:2 vyznel jasne a zaslúžene pre Skalicu.

Branislav Okuliar (tréner Nitry): „Chlapci prepadli po taktickej stránke a hrali veľmi upracovane. Nedodržiavali sme taktické pokyny. Musíme ísť ďalej a pracovať v ďalších zápasoch.“

Peter Oremus (tréner Skalice): „Mne sa zápas hodnotí veľmi dobre. Prístup chlapcov bol zodpovedný. Vlasto Lakosil v bránke, obrancovia, útočníci, všetci podali zodpovedný výkon. Som rád, že už dlhšie pokračujeme v takýchto výkonoch a verím, že to tak bude aj naďalej.“

HKm Zvolen – Dukla Trenčín 2:3 (1:2, 0:0, 1:1)

Góly: 15. L. Čierny (Michal Chovan, Kovář), 51. V. Baláž (P. Pucher, P. Barinka) – 13. Ölvecký (Pardavý), 14. Gašparovič (O. Ďuriš), 51. Tybor (M. Filo, Jánoš)

Vylúčení: 2:4 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kubuš – T. Orolin, Snášel, 1630 divákov

Zvolen: Kristín (od 51. min Škrečko) – L. Čierny, Juraško, T. Bokroš, Ďaloga, J. Valach, Hranáč, Vosátko – Kovář, Marek Haščák (od. 30. min Marcinek), Michal Chovan – P. Barinka, P. Pucher, V. Baláž – Škoda, L. Jurík, Záhorovský – Leskovjanský, Otčenáš, Zuzin

Trenčín: V. Kováč – Sekeráš, E. Bednár, Martin Chovan, Bolf, S. Tomko, Trefný – Pardavý, Ölvecký, T. Melichárek – Tybor, Jánoš, R. Tvrdoň – Gašparovič, O. Ďuriš, M. Filo – Naurov, P. Kopecký, Koložváry

Vo Zvolene sa hral zaujímavý hokej, hoci úvod bol z oboch strán veľmi opatrný. Mierne aktívnejší bol Zvolen, ale vedenia sa ujal Trenčín. V 13. min po peknú prihrávke Pardavého z pravého rohu pred bránku zužitkoval na gól tečom Ölvecký. O 25 sekúnd neskôr mohol odpovedať na druhej strane zblízka pred Kováčom Baláž, nestalo sa, a tak neuplynula ani minúta od zásahu Trenčanov a Kristín bol prekonaný aj druhýkrát. Ďuriš poslal „skackavý“ puk cez domáceho obrancu Hranáča, ten ho nezachytil a sólo Gašparoviča sa skončilo jeho presným zásahom – 0:2. Dvojgólový náskok hostí netrval dlho, pretože o 67 sekúnd slávila úspech Čierneho strela z pravého kruhu.

V úvode druhej tretiny mali Trenčania dve príležitosti v presilovke, ale Jánoš neuspel zblízka a spomedzi kruhov neprekonal Kristína ani Bolf. Domáci sa potom snažili vyrovnať, mali aj šance. V 29. min neprekonali Kováča Baláž a vo vyloženej pozícii neuspel z dorážky ani Pucher. V 31. min sa už tešil z gólu L. Jurík, ale puk neprešiel cez betóny hosťujúceho gólmana. Ten držal čistý štít aj po strele Otčenáša a Zuzinovom teči v 35. a 36. min.

Aj od začiatku tretej tretiny sa domáci snažili vyrovnať, ale nevedeli sa dostať do tempa, nevychádzali im ani prihrávky. Trenčín ťažil z minima maximum. V 51. min sa Tybor predral pred brankára Kristína a bekhendom ho prekonal – 1:3. Uplynulo však iba dvadsaťjeden sekúnd a Zvolenčanom vykresal nádej V. Baláž po úspešnej strele švihom spomedzi kruhov. To bolo však zo strany domácich všetko, aj keď po tomto góle vymenil Kristína v bránke Škrečko. Ten musel zasahovať v 57. min v oslabení po prieniku Tybora. Zvolenčanom nevyšla v závere ani dvadsaťsekundová hra bez brankára a prehrali 2:3.

Ernest Bokroš (tréner Zvolena): „My sme neodohrali posledné dve stretnutia, tak ako by sme si predstavovali, či už to bol Martin alebo stretnutie s „dvadsiatkou“. Aj napriek tomu, že sme prehrali, nevyčítal by som to hráčom, pretože sa naozaj snažili, bojovali. Rozhodla prvá tretina, keď sme si nechali možno dať dva lacné góly, ktoré nás trošku pribrzdili a my sme dali kontaktný gól, čo nás zas posilnilo. Len žiaľ, znovu sme klesli, nevyužili sme štyri presilovky, aj keď sme súpera prestrieľali, nedokázali sme dnes opäť dať nejaké góly a už ani o tom nechcem hovoriť, pretože naši útočníci sú sami z toho nešťastní a je to už skôr o tých hlavách. Verím, že potrebujeme nejaký zápas, kde by sme jedného súpera rozstrieľali a potom to príde.“

Dušan Gregor (tréner Trenčína): „My si odvážame zo Zvolena tri body a sme za to veľmi radi, lebo Zvolen má svoju kvalitu. Mali sme dobrý vstup do stretnutia, viedli sme 2:0, potom sme si nechali zbytočne dať kontaktný gól. Ustáli sme tlak súpera a sme radi, že sme vyhrali, aj keď víťazstvo bolo veľmi tesné, tak sme si ho zaslúžili. Sú to pre nás veľmi cenné body, pretože to bol šesťbodový zápas. Verím, že to víťazstvo nám pomôže.“

Súhrn výsledkov piatkových stretnutí 26. kola a dohrávky 15. kola I. hokejovej ligy:

Výsledky – 26. kolo:

MHk 32 Liptovský Mikuláš – HK Spišská Nová Ves 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)

Góly: 19. Petran, 57. M. Oravec, 1600 divákov

HC Prešov 07 – HK Trebišov 3:2 (1:0, 0:2, 2:0)

Góly: 8. Bosák, 44. Kövér, 45. Haas – 25. Pavličko, 29. Vereš, 296 divákov

HC 07 Detva – HK Dukla Michalovce 5:0 (1:0, 2:0, 2:0)

Góly: 51. a 57. Srnka, 16. Kóňa, 25. Špila, 37. Mahdalík, 290 divákov

HC Topoľčany – Bemaco HC-46 Bardejov 6:1 (3:0, 1:0, 2:1)

Góly: 15. a 46. Varga, 5. Kabát, 11. Havlíček, 28. Káčer, 49. Klačanský – 49. Mojdis, 730 divákov

HK 95 Považská Bystrica – HK Brezno 2:3 po sam. nájazdoch (0:0, 1:2, 1:0 – 0:0, 0:1)

Góly: 38. Slávik, 45. Koleda – 25. J. Babic, 27. Drotár, rozhod. sam. nájazd J. Babic, 390 divákov

MHK Dolný Kubín – ŠHK 37 Piešťany 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)

Góly: 27. Brcko – 4. Pupák, 44. Martin Baran, 220 divákov