HC Lev prehral s favorizovaným Petrohradom

Na Slovensku odštartovala KHL
Peter Olvecký v hokejovom zápase KHL medzi HC LEV Poprad a Metalurg Magnitogorsk. Liptovský Mikuláš, 12.september 2011. Foto: SITA/Gabriel Lipták

PETROHRAD 19. septembra (WEBNOVINY) – Hokejisti HC Lev Poprad neuspeli ani v treťom stretnutí v Kontinentálnej hokejovej lige 2011/12, keď v pondelok prehrali v Petrohrade s SKA 1:4.

Popradčania nastúpili prvýkrát v klubovej histórii v KHL na ľade súpera a favoritovi celej súťaže boli zdatným súperom. Už v 46. sekunde sa presadil Štěpán Novotný a otvoril skóre duelu. Domáci o necelé tri minúty vyrovnali skúseným Švédom Weinhandlom.

Popradčania si vypracovali v priebehu duelu aj ďalšie šance, ale Čecha v petrohradskej bránke Jakuba Štěpánka už neprekonali. Šancu mali najmä v prvej tretine pri neúspešnej presilovke piatich proti trom. Domáci pridali ďalšie tri góly a tešili sa z plného bodového zisku. HC Lev bude mať ďalšiu možnosť získať prvé body v KHL v stredu 21. septembra, keď o 17.30 h nastúpi na ľade Atlantu Mytišči.

Útočník Tomáš Surový bol pri troch góloch CSKA Moskva na ľade Dinama Riga, keď dva dal a na jeden asistoval. V bránke CSKA odchytal celý zápas Rastislav Staňa, domáci vyhrali nad mužstvom svojho bývalého trénera Júliusa Šuplera napokon 5:3.

SKA Petrohrad – HC Lev Poprad 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)

Góly: 4. Weinhandl, 37. F. Fiodorov, 40. Rybin (Kalinin, Martensson), 56. Průcha (Denisov) – 1. Novotný (Rudolf Huna)

Vylúčení: 3:6 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0.

Zostava HC Lev Poprad: Duba – Pilař, Štrbák, Lewis, Sigalet, Mezei, Hunkes, Jank – Bartečko, J. Mikúš, L. Nagy – Rudolf Huna, Špirko, Š. Novotný – Chabada, Kristek, Netík – Fabricius, DaSilva, Lundberg

Ostatné výsledky:

Novokuzneck – Chabarovsk 2:1 (0:0, 1:0, 1:1) – Ján Lašák (Chabarovsk) nechytal

Omsk – Novosibirsk 0:2 (0:1, 0:1, 0:0)

Dinamo Moskva – Spartak Moskva 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)

Dinamo Riga – CSKA Moskva 5:3 (3:1, 1:1, 1:1) – Tomáš Surový 2+1, Rastislav Staňa (obaja CSKA) odchytal celý zápas