HC Lev prehral v Moskve s CSKA

Hokej_puk
.Hokejové puky a hokejka na ľade Foto: SITA/Tomáš Somr

MOSKVA 23. októbra (WEBNOVINY) – Hokejisti HC Lev Poprad prehrali v nedeľňajšom stretnutí Kontinentálnej hokejovej ligy na ľade CSKA Moskva 1:6. Slovenský účastník nevrátil svojmu divíznemu rivalovi, ktorého vedie Július Šupler, prehru z prvého vzájomného zápasu. Poprad je naďalej v tabuľke Západnej konferencie KHL na 9. mieste, za momentálne ôsmym Čerepovcom zaostáva o 3 body.

Hokejisti CSKA mali od začiatku miernu prevahu, ale šance si vypracovali aj hosťujúci hráči. Skóre otvoril v 19. min pred Dubom v presilovke osamotený Tomáš Surový. Domáci tým získali výhodu a v úvode druhej dvadsaťminútovky mohli ešte niekoľkokrát skórovať. V 25. min však nevyužili v oslabení prečíslenie troch na jedného a pykali. V 26. min sa dostal do nájazdu hráč HC Lev Tomáš Netík a prestrelil Staňu. Moskovčania však rýchlo odpovedali a Zubov vrátil CSKA vedenie. Rovnaký hráč v 34. min zakončil do odkrytej časti bránky – 3:1. Do konca druhej tretiny vyšla domácim ešte jedna presilovka a Niklas Persson upravil na 4:1. V záverečnej tretine CSKA zveľadil svoj náskok. Piaty gól domácich padol krátko po ich presilovej hre, keď domáci hráči zostali v nápore a v 55. min upravili na 5:1 zásluhou Pašnina. Gólovu bodku za týmto duelom dal v 56. min Baďukov.

Výsledok:

CSKA Moskva – HC Lev Poprad 6:1 (1:0, 3:1, 2:0)

Góly: 19. Surový (Persson), 28. Zubov (Guskov, Kugryšev), 34. Zubov (Kugryšev, Barbašev), 38. Persson (Guskov), 55. Pašnin (Persson), 56. Baďukov (Rylov) – 26. Netík (Sigalet)

Zostava HC Lev: Duba – Mezei, Pilař, Sigalet, Hunkes, Klouček, Lewis, Jank – Bartečko, V. Nedorost, Nagy – Netík, Mikúš, Špirko – Rudolf Huna, Kristek, Chabada – Fabricius, Lundberg, DaSilva – Sekáč