HC Slovan Bratislava je údajne najvážnejším kandidátom na odchod z KHL

HC Slovan Bratislava
Hráči Slovana Bratislava a Severstaľu Čerepovec pred vzájomným zápasom v KHL. Bratislava, 11. september 2018. Foto: archívne, SITA/Martin Medňanský.

MOSKVA 6. marca (WebNoviny.sk) – HC Slovan Bratislava sa stal podľa ruských zdrojov hlavným kandidátom na odchod z Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) po skončení sezóny 2018/2019.

Dôvodom má byť presun Alexandra Medvedeva z vedúcich pozícií spoločnosti Gazprom na post prezidenta futbalového klubu Zenit Petrohrad.

Slovan hľadá partnera

Bývalý prezident KHL bol doteraz zodpovedný za firmu Gazprom Export, ktorá kontroluje vývoz ruského plynu do Európy a bola v tejto sezóne generálnym partnerom slovenského tímu.

„Belasí“ dlhodobo hľadajú strategického partnera, ktorý by im pomohol stabilizovať finančnú situáciu v klube. Informoval web allhockey.ru.

Špeciálny rebríček KHL

KHL začiatkom februára oznámila, že akcionári Slovana musia do 31. marca podpísať dohodu s novými sponzormi, ktorí sa budú podieľať na zlepšení ekonomických podmienok klubu a pokryjú aj jeho budúce výdavky.

Podľa vyhlásenia prezidenta nadnárodnej súťaže Dmitrija Černyšenka však opustí ligu klub, ktorý skončí posledný v špeciálnom rebríčku KHL.

Ten bude zostavený na základe viacerých kritérií, do úvahy sa budú brať športové výsledky, návštevnosť domácich zápasov alebo ekonomické podmienky. Na základe neho sú na tom údajne najhoršie Admiral Vladivostok, Severstaľ Čerepovec alebo Amur Chabarovsk.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Alexander Medvedev
Firmy a inštitúcie GazpromHC Slovan Bratislava