Aktualizované: HC Slovan Bratislava stále dlhuje hráčom peniaze, ale chce pokračovať v KHL

Slovan.jpg
Foto: facebook.com/hcslovan
  • aktualizované 8. marca, 12:44

BRATISLAVA 8. marca (WebNoviny.sk) – HC Slovan Bratislava chce pokračovať v Kontinentálnej hokejovej lige (KHL) aj v budúcej sezóne. O budúcnosti slovenského zástupcu v súťaži sa rozhodne do 1. apríla 2018, keď bude zasadať rada guvernérov KHL.

„Máme záujem pokračovať ďalej. Návšteva zápasov KHL je jedna z popredných aktivít v rámci bratislavského kraja či dokonca celého Slovenska. Ak by sme KHL už nehrali, krajina by prišla o veľmi atraktívny produkt a my urobíme všetko pre to, aby sme tento produkt udržali,“ povedal na pondelňajšej tlačovej konferencii generálny manažér Slovana Patrik Ziman.

Slovan chce hrať v prestížnej nadnárodnej súťaži napriek tomu, že klub vyhodnotil nedávno skončenú sezónu ako nevydarenú. „Sezóna nebola pozitívna. Získali sme najmenej bodov a odzrkadlilo sa to aj na návštevnosti. Priaznivcom sme ponúkli zjavne menej, ako očakávali. Návštevnosť nebola chabá, ale zvykli sme si na trochu iný štandard,“ skonštatoval Ziman.

Halu vypredali len šesťkrát

Kým v predchádzajúcich ročníkoch sa Slovanu darilo prilákať ľudí na tribúny Zimného štadióna Ondreja Nepelu, v tejto sezóne to už mal náročnejšie. Iba šesťkrát sa mu podarilo vypredať halu, dvakrát prišlo na domáci súťažný duel Slovana menej ako 6-tisíc fanúšikov a jedenásťkrát pod 7-tisíc. Dovedna doma „belasí“ odohrali 28 stretnutí KHL s priemernou návštevou 7608 divákov na jeden zápas.

Ziman priznal, že manažment urobil niektoré nesprávne rozhodnutia, ktoré negatívne ovplyvnili celkový dojem z ročníka. „Začali sme neskoro skladať káder. Tím bol kvalitný, no chýbala v ňom konzistencia,“ povedal. Generálny manažér tímu tiež prezradil, že Slovan stále dlhuje hráčom peniaze.

„Niekedy sme počas roka boli dlžní menej, inokedy viac. Momentálne nám chýbajú štyri výplaty, ktoré počas tohto mesiaca začneme sanovať,“ uviedol. „Boli by sme radi, ak by bola iná situácia a boli by sme schopní riešiť to už počas sezóny. Z objektívnych príčin to však nebolo možné. Verím, že v budúcnosti sa nám podarí stabilizovať klub po všetkých stránkach,“ dodal Ziman.

Je presvedčený, že ak klub bude hrať v KHL aj naďalej, budúci ročník bude lepší. „Robíme to tak, ako si myslíme, že to treba robiť. Ak sa nám podarí dokončiť určité veci, ktoré máme v pláne a ak HC Slovan bude pokračovať v tejto lige, bude to vyzerať úplne inak – po športovej i po marketingovej a teda aj finančnej stránke,“ povedal. „Ak by sme neverili, že ďalšia sezóna bude lepšia, nechceli by sme pokračovať v KHL. Ak máme pokračovať, musí byť ročník určite lepší ako bol tento. Pracujeme na všetkých drobnostiach.“

Najnižší počet bodov z doterajších účastí

Hráči Slovana Bratislava vo svojej šiestej sezóne v KHL štvrtýkrát nepostúpili do play-off. V sezóne 2017/2018 nazbieral Slovan najnižší počet bodov zo všetkých doterajších účastí. Doterajším minimom bolo 63 bodov v 60 dueloch v ročníku 2014/2015, tentokrát „belasí“ v 56 zápasoch získali 58 bodov.

„Belasí“ počas sezóny vymenili hlavného trénera, Čecha Miloša Říhu v októbri nahradil Bielorus Eduard Zankovec. „Každý tréner priniesol do klubu svoje metódy. Říha dosiahol naozaj veľké výsledky. V zahraničí takéto kroky nie sú nezvyčajné, tu je to samozrejme trochu iné, my sme sa však rozhodli pre zmenu. Myslím si, že zmena bola pozitívna. Dôležité je, aby sme hrali atraktívny hokej a už sa to uberalo dobrým smerom,“ vyhlásil Ziman. Prezradil aj, že už majú vyhliadnutého trénera do ďalšej sezóny, keďže Zankovcovi s koncom tohto súťažného ročníka vyprší kontrakt.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Patrik Ziman
Firmy a inštitúcie HC Slovan Bratislava