HC Slovan Bratislava začal sezónu KHL vysokou prehrou na ľade Metallurgu Magnitogorsk

Vasilij Košečkin
Brankár Vasilij Košečkin v drese Metallurgu Magnitogorsk. Foto: archívne, SITA/Marko Erd.
  • aktualizované 2. septembra, 17:56

MAGNITOGORSK 2. septembra (WebNoviny.sk) – Hokejisti HC Slovan Bratislava podľahli na úvod sezóny 2018/2019 v KHL domácim hráčom Metallurgu Magnitogorsk jasne 1:5. Zverenci trénera Vladimíra Országha pritom súpera prestrieľali 34:25, ale chýbala im kompaktnosť v defenzíve, súpera podržal gólman Vasilij Košečkin.

Slovan po prvý raz inkasoval v 8. min, keď sa na ľavej strane objavil Jakov Rylov a po presnej prihrávke Pavla Varfolomejeva otvoril skóre. V 12. min bolo 2:0, keď sa presadil pred bránkou navrátilec Nikolaj Kuľomin.

Marek Čiliak znovu vyťahoval puk z bránky v 15. min, tvrdou strelou ho od modrej čiary prepálil Jevgenij Biriukov. Štvrtý gól do siete Slovana pribudol v 33. min – po zbytočnej strate a následnom brejku skóroval Sergej Moziakin.

Metallurg zvýšil svoj náskok v štvrtej minúte tretej tretiny, presadil sa Roman Ľubimov. Napokon sa predsa len dočkal i Slovan, prvý gól „belasých“ v novom ročníku strelil v 57. min fínsky útočník Patrik Virta, premiérovú asistenciu v seniorskom hokeji si pripísal mladík Adam Liška.

Kontinentálna hokejová liga (KHL)

• výsledok nedeľňajšieho zápasu

Metallurg Magnitogorsk – HC Slovan Bratislava 5:1 (3:0, 1:0, 1:1)
Góly: 8. Rylov (Varfolomejev, Čibisov), 12. Kuľomin (Moziakin, M. Ellison), 15. Biriukov (Bereglazov), 33. Moziakin (Kuľomin, M. Ellison), 44. Ľubimov (Varfolomejev, Čibisov) – 57. Virta (Liška, Schaus)
Vylúčení: 0:2 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Ansons, Cypľakov – Gordenko, Zacharov (všetci Rus.)

Magnitogorsk: Košečkin – Bobriašov, Biriukov, Matushkin, Bereglazov, Rylov, Verešagin, Oľšanskij – Kuľomin, M. Ellison, Moziakin – Wolski, Rasmussen, Pakarinen – Čibisov, Ľubimov, Varfolomejev – Kaletnik, Nekolenko, D. Platonov
Slovan: Čiliak – Sersen, Gélinas, M. Grman, A. Meszároš, Schaus, A. Jánošík, Hedera, Švarný – Řepík, Taffe, Červený – Lamper, Chipchura, Lunter – Virta, Rau, Liška – D. Buc, Šimun, Hrnka

Hlas

• zdroj: HC Slovan

Vladimír Országh (tréner Slovana): „Na prvý súťažný zápas sme proti silnému Magnitogorsku nepodali zlý výkon. Začiatok bol z našej strany dobrý, v ďalších minútach súper ukázal, ako veľmi je kvalitný v ofenzíve, keď z minima šancí vyťažil maximum a skóroval trikrát. Pozitívne hodnotím to, že v prostrednej časti sme dokázali ubrániť v krátkej dobe za sebou dve presilovky súpera, gól však neskôr dali opäť domáci. Máme mladé mužstvo, pre viacerých hráčov to bol prvý zápas v KHL, je to pre nich veľká skúsenosť. Tím sa však ani za nepriaznivého stavu nepoložil, nedal súperovi nič zadarmo a bojoval až do konca.“