HC Slovan Bratislava zrejme bude pokračovať v KHL, vedenie vybralo tri kluby ohrozené vyradením

Maskot Slovana Harvy
Maskot Slovana Harvy. Foto: archívne, SITA/Jozef Jakubčo.

MOSKVA 1. februára (WebNoviny.sk) – Prezident Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) Dmitrij Černyšenko v rozhovore pre ruský portál sport.business-gazeta.ru prezradil, že bude trvať na tom, aby po skončení aktuálnej sezóny opustil nadnárodnú súťaž najslabší tím.

Vedenie ligy posudzuje všetky kluby z viacerých hľadísk, v rámci ktorých berie do úvahy športové výsledky, návštevnosť domácich zápasov alebo ekonomické podmienky.

Tabuľka ohrozených tímov

Na základe týchto kritérií zostaví tabuľku a posledný klub v poradí vyradí. Na chvoste zoznamu sa aktuálne nachádza Admiral Vladivostok.

„Existujú riadiace orgány, ktoré stanovujú pravidlá. Chceme dodržať stratégiu, ktorá hovorí o tom, že po skončení sezóny vyradíme najhorší tím z KHL. Teraz je v najnevýhodnejšej pozícii Admiral Vladivostok, ale potenciálnymi kandidátmi sú aj Severstaľ Čerepovec a Amur Chabarovsk,“ vyjadril sa Černyšenko, ktorý zároveň priznal, že liga rokuje o vstupe nových tímov.

Zníženie počtu účastníkov

Záujemcovia o vstup do KHL pochádzajú podľa jeho slov z Francúzska, Nemecka alebo Japonska. KHL prešla redukciou počtu klubov už na konci minulej sezóny. Z pôvodnej „dvadsaťsedmičky“ vtedy vypadli Lada Togliatti a Jugra Chanty-Mansijsk.

Vlani vedenie súťaže deklarovalo, že chce znížiť počet účastníkov na 24, a tak je jasné, že na jar opustí ligu ďalšie mužstvo. Zaujímavosťou je, že najhorším tímom z hľadiska počtu získaných bodov v aktuálnom ročníku je Slovan Bratislava. Jediný slovenský účastník KHL však nefiguruje v zozname ohrozených klubov, ktorý odprezentoval Černyšenko.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Dmitrij Černyšenko
Firmy a inštitúcie Admiral VladivostokAmur ChabarovskHC Slovan Bratislava