HC Slovan si poľahky poradil s mladíkmi z HK Orange 20

Bez názvu
Hráči Slovana sa tešia zo streleného gólu počas zápasu 7. kola Slovnaft extraligy medzi tímami HC Slovan Bratislava a HK 36 Skalica Foto: SITA/Jozef Jakubčo

BRATISLAVA 1. decembra (WEBNOVINY) – Hokej – Slovnaft extraliga 2010/2011 – vložený zápas 30. kola základnej časti:

HC Slovan Bratislava – HK Orange 20 6:0 (3:0, 2:0, 1:0)

Góly: 10. Richard Huna (Bulík), 11. Bohunický (Lipiansky), 16. Róbert Huna (Richard Huna, Schnabel), 31. Kuľha (Hujsa, J. Kováčik), 31. Lipiansky (L. Hudáček, Cartelli), 41. Cartelli (Kuľha, Hujsa)

Vylúčení: 3:3 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, Rudý – J. Tvrdoň, Orolin, 2025 divákov

Slovan: Pavol Rybár (54. Patrik Rybár) – J. Kováčik, Hájek, Cartelli, Bohunický, Schnabel, Jendek, Ketner – Kuľha, Hujsa, Demel – L. Hudáček, Lipiansky, M. Bakoš – Róbert Huna, Bulík, Richard Huna – D. Skokan, M. Sloboda, D. Buc

HK Orange 20: Pék (16. Riečický) – P. Hraško, Čerešňák, L. Kozák, Trška, Staňo, Imrich, od 30. min Macejko – Andrej Šťastný, Vandas, O. Jokeľ – Preisinger, Šišovský, T. Hrnka – J. Petro, Murček, J. Cíger – Šimčák, Matoušek, Kalináč

Hráči dvadsiatky držali v úvode zápasu so Slovanom krok, postupne sa však prejavila kvalita na strane bratislavského výberu. V 3. min sa mladíci mohli dokonca ujať vedenia, ale Šimčák sám pred Rybárom neuspel. V 10. min prepadla Pékovi za chrbát ľahká bekhdenova strela Richarda Hunu. O minútu neskôr sa presadil od modrej čiary aj Bohunický a na 3:0 upravil po spolupráci s bratom Richardom Róbert Huna a vyhnal Péka z bránky.

Jeho náhradník Riečický si držal čisté konto až do polovice druhého dejstva, keď ho prekonal Kuľha – 4:0. Ešte predtým však mohli znížiť v dobrých pozíciách Vandas a Andrej Šťastný. Slovan na ďalší presný zásah potreboval 34 sekúnd a Lipiansky zvyšoval už na rozdiel piatich gólov. Potom Riečický aj s prispením žŕdky vytiahol puk z bránkovej čiary.

Po 38 sekundách hry tretej tretiny trafil presne od modrej čiary pri presilovke Cartelli. Hráčom HK Orange síce snahu uprieť nemožno, ale za Slovanom herne zaostávali. V 44. min reprezentanti nevyužili vyše minútovú presilovku o dvoch hráčov. V 54. min vystriedal v bránke Slovana otca Pavla Rybára syn Patrik. Tí sa postarali o unikátny zápis, keď v jednom stretnutí sa na ľade objavili v jednom tíme otec a syn. Po minúte si Rybár mladší pripísal aj premiérový zákrok. Na ľade chýbalo väčšie nasadenie, Slovan však s prehľadom kontroloval hru.

Hlasy po stretnutí:

Zdeno Cíger (tréner Slovana): „Sme stále v zložitej situácii. Niekedy mám pocit, že aj ja, podobne ako tréner dvadsiatky, robím s juniormi. Dnes sme si dali záležať na disciplíne v obrane, čo nám v poslednom zápase nevyšlo. Hráči si dali povedať, hrali jednoducho. Verím, že to pochopia a budú aj naďalej hrať jednoducho. Musíme sa naučiť hrať celých 60 minút.“

Štefan Mikeš (tréner HK Orange): „Dnešnému zápasu predchádzal náš dobrý predchádzajúci výsledok. Hokej sa však hrá na góly, prehrali sme 0:6. V hre našich mladých chlapcov vidieť výkyvy, dokážu predviesť dobré momenty, potom však prídu zaváhania a chyby.“

Historická premiéra Rybárovcov

Slovenská hokejová extraliga si v stredu pripísala ďalšiu zaujímavosť, keď sa v drese bratislavského Slovana objavili v zápase proti reprezentačnej dvadsiatke vystupujúcej ako HK Orange 20 otec a syn Pavol a Patrik Rybárovci. Stretnutie začal skúsený 39-ročný Pavol, v 54. min duelu ho za stavu 6:0 vystriedal jeho o 22 rokov mladší potomok. Obaja už boli na súpiske Slovana v utorok v Nitre, vtedy však Patrik nedostal šancu. Prvýkrát v extralige sa tak v stredu stalo, že nastúpili priamo na ľade v zápase otec a syn. Patrik Rybár si počas pobytu na ľade pripísal dva úspešné zákroky, za ktoré si od prítomných divákov vyslúžil potlesk. „Nemyslel som si, že sa v tomto zápase dostanem do bránky. Dozvedel som sa to až počas tretej tretiny od trénera brankárov. Pri striedaní mi otec povedal, aby som nebol nervózny. Mal som síce iba dva zákroky, ale viacmenej som tých pár minút iba odstál,“ povedal po stretnutí Patrik Rybár a jeho otec ho doplnil: „Samozrejme, že je to niečo špeciálne, ak vás strieda v seniorskom stretnutí syn. Verím, že najdôležitejšiu časť kariéry má ešte pred sebou. Cestu si však musí prešliapať sám, musí na sebe pracovať. Doma neplánujeme žiadnu oslavu, prískočné do klubovej kasy zaplatím za neho ja.“

Doteraz ani v jednom extraligovom stretnutí na Slovensku nenastúpili otec a syn za jeden tím. Aj vzájomné súboje priamo na ľade medzi nimi sú ojedinelé. V najvyššej slovenskej súťaži došlo iba k jedinému, keď 28. novembra 2003 nastúpili proti sebe Róbert Pukalovič starší ako hráč Nitry a Róbert Pukalovič mladší v drese bratislavského Slovana. Otec Pukalovič sa vtedy na ľade ZŠ Ondreja Nepelu v Bratislave postavil na úvodné vhadzovanie, jeho syn síce figuroval v otváracej zostave, ale na buly bol Juraj Halaj. Slovan vtedy doma zvíťazil 5:1.

Tabuľka slovenskej hokejovej Slovnaft extraligy 2010/2011 po stredajšom vloženom dueli 30. kola:

Poradie  Mužstvo  Zápasy Výhry Výhry po predĺžení Prehry po predĺžení Prehry Skóre Body
1. HC Košice 32 22 5 2 3 116:54 78
2. HC 05 Banská Bystrica 31 19 3 2 7 109:71 65
3. HK Poprad 31 16 4 2 9 99:62 58
4. HK mesta Zvolen 32 13 3 6 10 96:80 51
5. Dukla Trenčín 32 14 2 2 14 81:97 48
6. HK 36 Skalica 32 13 3 2 14 95:95 47
7. MHC Mountfield Martin 32 13 1 4 14 85:103 45
8. HC Slovan Bratislava 32 12 2 4 14 89:84 44