HC Slovan zdolal v dohrávke kola HK Orange 20

Bez názvu
Hráči Slovana sa tešia zo streleného gólu počas zápasu 7. kola Slovnaft extraligy medzi tímami HC Slovan Bratislava a HK 36 Skalica Foto: SITA/Jozef Jakubčo

PÚCHOV 14. októbra (WEBNOVINY) – Hokej – Slovnaft extraliga 2010/2011 – dohrávka 14. kola základnej časti:

HK Orange 20 – HC Slovan Bratislava 0:6 (0:2, 0:3, 0:1)

Góly: 4. Vaic (Kapuš, J. Kováčik), 8. Vaic (Richard Huna, Jendek), 23. M. Sloboda (Jankovský, Kalináč), 26. J. Kováčik (Hujsa, Kapuš), 31. Demel (Hujsa, Róbert Huna), 57. Hujsa (Vaic).

Vylúčení: 8:6 na 2 min, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Gašparík – Valach, Snášel, 356 divákov

HK Orange 20: Pék (26. Riečický) – L. Kozák, Čerešňák, Ľ. Malina, Imrich, Staňo, Obuch – T. Hrnka, Petro, Šišovský – J. Cíger, Preisinger, Sobota – Štumpf, Andrej Šťastný, Vandas – Šimčák, S. Takáč, Matoušek

Slovan: Rybár – J. Kováčik, Bohunický, P. Frühauf, Schnabel, Trška, R. Jendek, Janík – Hujsa, Kapuš, Demel – Vaic, Lipiansky, Richard Huna – D. Skokan, L. Hudáček, Róbert Huna – Jankovský, Kalináč, M. Sloboda

Už v 4. min počas presilovky Kapuš prihral na modrú J. Kováčikovi, ten vystrelil z prvej, Pék strelu vyrazil priamo na Vaicovi hokejku, pre ktorého nebol problém poslať puk do odkrytej bránky – 0:1. V 8. min Jendek z vlastnej tretiny vysunul Richarda Hunu, ktorý sa vo dvojici spolu s Vaicom rútil na osamoteného obrancu „dvadsiatky“. Mladší Huna prihral popod hokejku domáceho vracajúceho sa brániaceho hráča skúsenejšiemu kolegovi a ten z prvej nedal Pékovi šancu.

V druhej časti po chybnom Pékovom vyhodení zachytil puk Kalináč, posunul ho Jankovskému, ktorého strelu síce Pék zlikvidoval, no na dorážku Slobodu už bol prikrátky. V 26. min si v oslabení na Hujsovu prihrávku do útočného pásma nakorčuľoval J. Kováčik a svojou presnou strelou vyhnal Péka z bránky. Nahradil ho Dominik Riečický. V 31. min Slovan v presilovke dokonale vyšachoval domácu obranu a po osi Róbert Huna – Hujsa sa puk dostal až k Demelovi a ten upravil na 0:5.

Hostia v záverečnej tretine znížili tempo a o ich jediný gól v poslednej časti sa postaral Hujsa, ktorý zužitkoval výbornú Vaicovu prihrávku spoza bránky a stanovil na konečných 0:6.

Štefan Mikeš (tréner HK Orange 20): „Náš výkon súvisí s predošlými zápasmi, kde naša hra mala stúpajúcu tendenciu. Išli sme stále dopredu, hrali sme lepšie a lepšie. Dnes sme boli plní očakávania, naopak prišiel výbuch, akoby nejaké uspokojenie. Už od prvého vstupu na ľad to vyzeralo veľmi zle, neodviedli sme ani zďaleka to, čo vieme. Hrali sme veľmi slabo, tomu zodpovedá aj stav. Do druhej tretiny sme chceli ešte niečo vylepšiť, ale po treťom góle sme sa zase vrátili k tej slabej hre, ktorú sme produkovali v prvej tretine. Tam sa to rozhodlo, neukázali sme nadšenie, ktoré by sme mali mať, jednoducho sme hrali veľmi slabo.“

Miroslav Miklošovič (asistent trénera Slovana): „Jasné, že sme spokojní so zápasom, chlapci k nemu pristúpili zodpovedne. Nepodcenili mladých chlapcov, hrali koľko sme potrebovali. Strelili aj pekné góly, čiže sme spokojní.“

Tabuľka slovenskej hokejovej Slovnaft extraligy 2010/2011 po štvrtkovom dohrávanom zápase 14. kola základnej časti HK Orange 20 – HC Slovan Bratislava (0:6):

HK Orange 20 9 0 0 0 0 0 9 8:43 0

Poznámka: (počet zápasov, výhry – 3 body, výhry po predĺžení – 2 body, výhry po samostatných nájazdoch – 2 body, prehry po predĺžení – 1 bod, prehry po samostatných nájazdoch – 1 bod, prehry – 0 bodov, skóre, body).