Do HC Sparta Praha mieri víťaz Stanleyho pohára Uwe Krupp

Uwe Krupp
Uwe Krupp bol v minulosti bol trénerom nemeckého národného tímu na piatich majstrovstvách sveta a dvoch zimných olympijských hrách. Foto: archívne, SITA/AP.

PRAHA 27. apríla (WebNoviny.sk) – Trénerom hokejistov účastníka najvyššej českej súťaže Sparty Praha bude v budúcej sezóne zrejme Nemec Uwe Krupp. Päťdesiatdvaročný kouč v uplynulom ročníku viedol tím Eisbären Berlín, ktorý doviedol do finále nemeckej súťaže DEL. Tam jeho zverenci podľahli Mníchovu 3:4 na zápasy.

„Iba vo štvrtok skončilo finále nemeckej najvyššej súťaže, takže nebolo na mieste sa ku špekuláciám ohľadom nového trénera vyjadrovať. Teraz však HC Sparta Praha môže potvrdiť eminentný záujem o túto veľkú osobnosť svetového hokeja. Sme v kontakte s agentúrou, ktorá trénera Kruppa zastupuje. Oficiálne sme vak zatiaľ zmluvu nepodpísali,“ uviedli zástupcovia Sparty vo vyhlásení na oficiálnej internetovej stránke klubu. Koučom tradičného českého tímu bol v úvode ročníka 2017/2018 Jiří Kalous, neskôr ho nahradil František Výborný.

Krupp stál na lavičke Berlína počas ostatných štyroch sezón, predtým viedol tím Kölner Haie. V minulosti bol trénerom nemeckého národného tímu na piatich majstrovstvách sveta a dvoch zimných olympijských hrách. V rámci hráčskej kariéry absolvoval 810 stretnutí v NHL, v roku 1996 získal s Coloradom Stanleyho pohár.