Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Foto: Healthy Seas
20. júna 2014 SprávySlovensko od WBN/PRSITA Diskusia()

Healthy Seas ponožky sú dostupné v Kaufland obchodoch

BRATISLAVA 20. júna (WBN/PR) – Európsky maloobchodný reťazec Kaufland bude ako prvý partner predávať “Healthy Seas” ponožky. Od 3. júla budú ponožky v predaji vo všetkých obchodných domoch Kaufland na Slovensku. Ponožky sú unikátne tým, že sú vyrobené v inovatívnom procese recyklácie z rybárskych sietí, ktoré skončili ako odpad v moriach a vďaka iniciatíve “Healthy Seas” boli vytiahnuté. ECONYL® vlákno, ktoré sa používa na výrobu ponožiek, je priadzou prvotriednej kvality a zabezpečuje vysoký komfort pri nosení ponožiek.

Spoločnosť Kaufland prevádzkuje viac ako 1 150 predajní v Nemecku, Českej republike, Poľsku, Chorvátsku, Rumunsku, Bulharsku a na Slovensku. Obchodné domy Kaufland ponúkajú veľa rôznych značkových produktov, atraktívne privátne značky a širokú škálu regionálnych produktov. Kaufland aktívne podporuje ochranu životného prostredia a neustále rozširuje ponuku trvalo udržateľných výrobkov, ako sú “Healthy Seas” ponožky. Spoločenská a ekologická zodpovednosť je neoddeliteľnou súčasťou korporátnej politiky Kauflandu. Spoločnosť sa zaviazala k ochrane morí a svetových zásob rýb.

www.kaufland.sk

Problematika morského odpadu je rozsiahla. Podľa správy Svetovej organizácie pre výživu a poľnohospodárstvo pri Organizácii spojených národov (FAO) a Programu OSN pre životné prostredie (UNEP) je v oceánoch približne 640 000 ton opustených rybárskych sietí, čo predstavuje jednu desatinu všetkého odpadu v moriach. Tieto opustené siete môžu zostať v moriach po stáročia a chytiť alebo zraniť morských živočíchov, ako sú ryby, delfíny, korytnačky a morské vtáky. “Healthy Seas” si kladie za cieľ poskytnúť riešenie, ktoré spája podniky, mimovládne organizácie, potápačov, rybárov a ďalšie zainteresované strany, na obnovu rybárskych sietí a ich recykláciu do ECONYL® vlákna, ktoré sa používa na výrobu širokej škály textilných produktov, vrátane kobercov, plaviek, high-tech oblečenia, športového oblečenia a ponožiek.

www.healthyseas.org

Odporúčané články

Slováci opäť ocenili kvalitu privátnych značiek Kauflandu Buď hrdý Slovák. KROI ti sadne ako uliaty

Témy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

Aktuálne témy

Odporúčame

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...