Heger informoval členov vlády o novom variante COVID-19, vydal tiež pokyn na prijatie opatrení

Mária Kolíková, Eduard Heger, Veronika Remišová
Ministerka spravodlivosti Mária Kolíková, predseda vlády Eduard Heger a podpredsedníčka vlády a ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Veronika Remišová. Foto: archívne, SITA/Branislav Bibel.

Predseda vlády SR Eduard Heger o situácii v súvislosti so šírením novej mutácie koronavírusu v piatok informoval členov vlády a vydal pokyn na prijatie opatrení.

Viac o téme: Koronavírus

Podľa premiéra minister zdravotníctva zabezpečuje dôsledné vyhľadávanie cestujúcich, ich karantenizovanie a sekvenovanie vzoriek. O stanovisko k novej mutácii vírusu požiadal premiér aj konzílium odborníkov.

„Ráno som hovoril s predsedníčkou Európskej komisie Ursulou von der Leyen ohľadom šírenia novej mutácie koronavírusu. Európska komisia odporúča pozastavenie letov na územie EÚ najmä z regiónu južnej Afriky. Slovensko nemá priamu linku s regiónom južnej Afriky, ale napriek tomu musíme zabezpečiť ochranu obyvateľov,“ objasnil Heger.

Správy o novom potenciálne nákazlivejšom variante, ktorý identifikovali v Juhoafrickej republike, už prinútili niektoré krajiny k prijatiu cestovných obmedzení pre južnú Afriku.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Eduard HegerUrsula von der Leyenová
Firmy a inštitúcie EK Európska komisia