Heger má šancu dokázať, že bude v riadení krajiny lepší premiér ako Matovič

PS: Navrhuje dekriminalizáciu marihuany
Predsedníčka Progresívneho Slovenska Irena Bihariová. Foto: archívne, SITA/Ľudovít Vaniher

Predsedníčka mimoparlamentného hnutia Progresívne Slovensko (PS) Irena Bihariová zhodnotila, že nový premiér Eduard Heger nebude mať ľahkú pozíciu.

„Preberá štafetu v situácii, kedy jeho predchodca znížil dôveryhodnosť vlády, naštrbil vzťahy v koalícii a svojou politikou prispel k rastu Hlasu a Smeru,“ zdôraznila. Jeho úlohou je podľa Bihariovej navrátenie dôvery občanov vo vládu, vysporiadanie sa s koronakrízou, a najmä s obdobím po nej.

„Eduard Heger má šancu dokázať, že svoje povinnosti pri riadení krajiny zvládne lepšie, ako jeho predchodca. Má zároveň možnosť presvedčiť verejnosť, že pritom dokáže odolávať vplyvu a pokynom straníckeho šéfa a ministra financií Igora Matoviča,“ uzavrela Bihariová.

Prezidentka Zuzana Čaputová vo štvrtok 1. apríla vymenovala novú vládu na čele s premiérom Eduardom Hegerom. Novým ministrom zdravotníctva bude slovenský generál a lekár Vladimír Lengvarský. Post ministra práce, sociálnych vecí a rodiny však zatiaľ ostane neobsadený, dočasne ho bude riadiť minister dopravy a výstavby Andrej Doležal (Sme rodina).

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrej DoležalEduard HegerIgor MatovičIrena BihariováVladimír LengvarskýZuzana Čaputová
Firmy a inštitúcie Vláda SR