Heger prijal Rutteho, Holandsko označil za najväčšieho investora na Slovensku

Heger, rutte
Sprava: Premiér SR Eduard Heger a premiér Holandska Mark Rutte počas stretnutia premiérov Slovenska a Holandska na Bratislavskom hrade. Bratislava, 27. január 2022. Foto: SITA/Branislav Bibel

Holandsko je najväčším investorom na Slovensku. Po dnešnom stretnutí s holandským predsedom vlády Markom Ruttem to povedal premiér Eduard Heger. Doplnil, že toto partnerstvo chce SR ďalej budovať a byť spojencom Holandska v strednej Európe.

Lákavá destinácia pre študentov

Holandské kráľovstvo podľa Hegera v SR investuje do oblastí finančných služieb, technológií, spracovania kovov a plastov, potravinárstva, maloobchodu alebo logistiky. „Zaujímavé na Holandsku je pre nás aj to, že je to lákavá destinácia pre našich študentov,“ povedal premiér.

Heger s Ruttem diskutovali aj o ochrane novinárov, keďže aj Holandsko má v poslednom období skúsenosť s vraždou investigatívneho novinára Petra de Vriesa. Obe krajiny by preto podľa Hegera mali v oblasti ochrany novinárov spolupracovať. „Sú to ľudia, ktorí sa niekdy púšťajú aj do ťažkých tém a prinášajú transparentnosť,“ vyhlásil slovenský premiér.

Veľmi silné vzťahy medzi krajinami

Rutte označil vzťahy medzi Slovenskom a Holandskom za veľmi silné, obzvlášť pokiaľ ide o ekonomický rozmer. „Investície sa stále zvyšujú,“ povedal. Pokiaľ ide o problematiku ochrany médii, bez slobody pre novinárov podľa neho neexistuje demokracia. „Potrebujeme na tom ďalej pracovať,“ dodal holandský predseda vlády.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Eduard HegerMark Rutte