Heger sa chce s Čaputovou stretávať pravidelne, zhodnotil aj spoluprácu s prezidentkou

Čaputová, Heger
Zľava: Predseda vlády SR Eduard Heger a prezidentka SR Zuzana Čaputová počas prijatia v Prezidentskom paláci. Bratislava, 9. apríl 2021. Foto: SITA/Branislav Bibel

Predseda vlády SR Eduard Heger (OĽaNO) sa plánuje pravidelne stretávať s prezidentkou SR Zuzanou Čaputovou. Periodicita ich pracovných stretnutí by mala vzísť zo vzájomnej dohody. Pre agentúru SITA to uviedol Tlačový a informačný odbor Úradu vlády SR.

Ústavní činitelia sa stretli aj v piatok pri vymenovaní Milana Krajniaka (Sme rodina) do funkcie ministra práce, sociálnych vecí a rodiny. Úrad vlády dodal, že premiér aktuálne hodnotí spoluprácu s hlavou štátu ako veľmi dobrú.

Čaputová vo štvrtok 8. apríla v diskusnej relácii televízie Joj Na hrane zhodnotila spoluprácu s novovymenovaným premiérom ako vecnú a konštruktívnu. Opísala ho ako človeka „zmieru a kooperácie“. Doplnila, že sú v kontakte na dennej báze. Ich vzájomná komunikácia bola podľa nej vecná aj v čase, keď bol Heger ministrom financií.

Prezidentka vymenovala novú vládu na čele s Hegerom 1. apríla. Na tomto poste nahradil Igora Matovič (OĽaNO), ktorý v novej vláde vedie Ministerstvo financií SR.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Eduard HegerZuzana Čaputová
Firmy a inštitúcie MF Ministerstvo financií SRÚrad vlády SR