Heger sa stretol s predsedom Slovenskej advokátskej komory, venovali sa advokátskej samospráve či jej nezávislosti

Eduard Heger, premiér
Na stretnutí s predsedom Slovenskej advokátskej komory sa venovali témam advokátskej samosprávy či jej nezávislosti. Foto: archívne, SITA/Úrad vlády SR

Utorkové stretnutie predsedu vlády Eduarda Hegera (OĽaNO) s predsedom Slovenskej advokátskej komory Viliamom Karasom bolo venované témam advokátskej samosprávy či jej nezávislosti. V tlačovej správe to uviedol tlačový a informačný odbor Úradu vlády.

Na stretnutí v priestoroch Úradu vlády SR rezonovala aj téma spoločenskej zodpovednosti advokácie. Zástupcovia komory v nadväznosti na ňu predstavili premiérovi dobročinné aktivity advokátov a komory, projekty Nadácie slovenskej advokácie a aktivity na pomoc osobám zasiahnutým nejakou formou násilia v párových vzťahoch – Advokáti proti násiliu.

Advokát musí presvedčiť

„Advokát musí vykonávať svoje povolanie efektívne a spoľahlivo. Musíte presvedčiť širokú verejnosť, že ste naozaj apolitický, čestný a spravodlivý,“ povedal na stretnutí Heger.

Karas spolu s podpredsedníčkou komory Magdalénou Hromcovou predstavili premiérovi fungovanie komory a objasnili, ako si komora plní svoje úlohy samosprávneho orgánu voči advokátom.

Úloha advokátskej komory

„Aj napriek niekoľkým excesom, ktoré sa vyskytujú v každej profesii, si advokácia plní svoje úlohy. Úlohou advokátskej komory, a aj mojím osobným cieľom, je budovať silnú samosprávu s dôrazom na etiku povolania, nezávislosť advokácie a budovanie princípov právneho štátu,“ povedal Karas.

Slovenská advokátska komora má približne 6000 členov, je nezávislá na štáte a jej fungovanie je financované z členských príspevkov.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Eduard HegerMagdaléna HromocováViliam Karas
Firmy a inštitúcie OĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnostiSAK Slovenská advokátska komoraÚrad vlády SR