Heger sa vzoprel Ficovi, ministra vnútra Mikulca neodvolá z funkcie

Eduard Heger
Predseda vlády SR Eduard Heger. Foto: archívne, SITA/Kancelária Národnej rady SR

Predseda vlády SR Eduard Heger (OĽaNO) neodvolá ministra vnútra Romana Mikulca (OĽaNO). Odpovedal tak na štvrtkovú výzvu predsedu strany Smer – sociálna demokracia Roberta Fica.

Líder Smeru žiadal odvolať Mikulca pre nahrávku, v ktorej sa údajne bývalý prezident Finančnej správy František Imrecze rozpráva s bývalým riaditeľom Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) Branislavom Zurianom o úplatku pre súčasného ministra vnútra.

„Aj keby údajná nahrávka rozhovoru bývalého prezidenta Finančnej správy Františka Imreczeho s bývalým riaditeľom NAKA Branislavom Zurianom bola autentická, nie je na nej zaznamenaný žiadny relevantný fakt, na základe ktorého by vznikalo dôvodné podozrenie o korupčnom správaní Romana Mikulca, keď bol na čele vojenskej rozviedky,“ konštatoval Heger.

Zdôraznil, že jeho vláda na rozdiel od vlád Roberta Fica nijako nezasahuje do práce orgánov činných v trestnom konaní. „Je plne v ich kompetencii, aby v súlade so zákonmi Slovenskej republiky odhaľovali trestnú činnosť, a to bez ohľadu na to, či ju páchajú predstavitelia dnešnej opozície alebo koalície. Zákon platí pre každého rovnako,“ uzavrel.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Branislav ZurianEduard HegerFrantiček ImreczeRobert FicoRoman Mikulec
Firmy a inštitúcie SMER-SD