Heger vyzýva ľudí k ochrane svojho zdravia, nezabudol sa tiež poďakovať všetkým zaočkovaným (video)

Eduard Heger
Premiér Eduard Heger. Foto: archívne, SITA/Alexandra Čunderlíková.

Predseda vlády SR Eduard Heger (OĽaNO) po piatkovej návšteve veľkokapacitného očkovacieho centra v Banskej Bystrici poďakoval všetkým viac ako dvom miliónom zodpovedných občanov za to, že sa zaočkovali proti ochoreniu COVID-19.

Vyzval tiež ostatných, aby sa k nim pridali a takto si spoločne ochránili Slovensko pred treťou vlnou pandémie. Premiér poďakoval aj všeobecným lekárom, ktorí sa zapojili do očkovania. „Je ich už viac ako 500. Zároveň pozývam aj ďalších, aby sa zapojili, lebo to sú lekári, ktorí sú najbližšie k svojim pacientom a vedia ich aj informovať,“ dodal Heger.

Viac o téme: Koronavírus

„Záleží mi na zdraví občanov, a preto chodím po regiónoch, aby sme podporili budovanie imunity občanov Slovenskej republiky. Myslím si, že je dôležitý čas, aby sme ľuďom vysvetľovali, akým spôsobom sa dá imunita vybudovať, aké sú možnosti,“ povedal predseda vlády s tým, že vláda robí všetko pre to, aby zabezpečila dostatok nástrojov práve pre budovanie imunity.

Pripravme sa na jeseň

Podľa premiéra máme už odmerané dve cesty budovania imunity. Jednou je vakcinácia a druhou premorenie ochorením COVID-19. Odborníci hovoria, že imunita je pri vakcíne výrazne vyššia, ako pri prekonaní ochorenia.

„Tieto dve cesty máme odmerané. Na Slovensku sú 2,2 milióny ľudí zaočkovaných a negatívne účinky z toho sú jedna až štyri osoby, u ktorých možno ich smrť súvisela s očkovaním. Na druhej ceste je 600-tisíc infikovaných ľudí a 14-tisíc mŕtvych. Myslím si, že ten pomer je jednoznačne vidieť,“ konštatoval Heger a doplnil, že ak si máme vybrať, chceme ísť cestou, kde ľudia nezomierajú, kde sú chránení, kde majú silnejšiu imunitu.

O tom, ako bude vyzerať tretia vlna rozhodne každý občan SR, lebo ten je predmetom toho vírusu. „Pripravme sa na jeseň, aby sme nemuseli zavrieť školy a prevádzky a aby sme mohli fungovať v režime, aký sme poznali pred pandémiou,“ uzavrel premiér v centre, kde sa už každý môže prísť očkovať aj bez registrácie.

K výzve sa pridal aj Lunter

To, že Delta variant ochorenia COVID-19 príde, je podľa ministra zdravotníctva SR Vladimíra Lengvarského (nom. OĽaNO) vysoko pravdepodobné.

„Pri vysokej úrovni imunity obyvateľstva ale nedôjde k preťaženosti nemocníc a nedôjde k tomu, aby sme sa v zdravotníctve museli venovať tzv. červenej medicíne a budeme môcť normálne fungovať ďalej a poskytovať štandardnú zdravotnú starostlivosť,“ uviedol minister s tým, že odmenou za zodpovednosť bude, že sa na jeseň nebudú zatvárať školy, prevádzky a nebudeme mať ekonomické straty.

K výzve očkovať sa pridal aj predseda Banskobystrického samosprávneho kraj Ján Lunter. Uviedol praktickú skúsenosť v domovoch sociálnych služieb, kde je zaočkovanosť klientov a personálu až na úrovni 80 percent a chorobnosť tam nenarastá.

Heger sa prihovoril športovcom

Návštevou veľkokapacitného očkovacieho centra v Banskej Bystrici pokračoval piatkový pracovný výjazd predsedu vlády Hegera v Banskobystrickom kraji. Dopoludnia diskutoval o podpore očkovania proti COVID-19 s lekármi nemocnice v Brezne a pred obedom sa zúčastnil na Dni otvorených dverí Vojenského športového centra Dukla Banská Bystrica, kde sa prihovoril športovcom.

Popoludní sa v spoločnosti Continental Automotive Systems Slovakia, s.r.o. vo Zvolene premiér stretne s vedením a prezrie si závod. Na záver výjazdu Heger navštívi Zvolenský zámok a prezrie si jeho expozície, aby tak podporil domáci cestovný ruch.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Ďalšie k téme

    Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
    Viac k osobe Eduard HegerJán Lunter