Hegerovej vláde podľa prieskumu dôveruje takmer 34 percent opýtaných Slovákov

Prezidentka Čaputová vymenovala novú vládu
Novovymenovaní členovia vlády SR, horný rad zľava: Minister zdravotníctva SR Vladimír Lengvarský, minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav Gröhling, minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ivan Korčok, minister životného prostredia SR Ján Budaj, ministerka kultúry SR Natália Milanová, stredný rad zľava: Ministerka spravodlivosti SR Mária Kolíková, minister vnútra SR Roman Mikulec, minister dopravy a výstavby SR a dočasný minister práce, sociálnych vecí a rodiny Andrej Doležal, minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Ján Mičovský, minister obrany SR Jaroslav Naď, dolný rad zľava: Podpredseda vlády pre legislatívu a strategické plánovanie Štefan Holý, podpredseda vlády a minister hospodárstva SR Richard Sulík, predseda vlády SR Eduard Heger, podpredsedníčka vlády a ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Veronika Remišová a podpredseda vlády a minister financií SR Igor Matovič počas spoločného fototermínu členov novej vlády SR. Bratislava, 1. apríl 2021. Foto: SITA/Alexandra Čunderlíková

Vláde Eduarda Hegera (OĽaNO) dôveruje 33,7 percenta opýtaných. Z toho možnosť „rozhodne áno“ uviedlo 8 percent respondentov a „skôr áno, ako nie“ 25,7 percenta.

Vyplýva to z prieskumu agentúry Polis Slovakia, ktorý pre televíziu Joj uskutočnila od 24. do 28. apríla. Agentúra vykonala prieskum telefonickou formou na vzorke 1 091 respondentov starších ako 18 rokov v rámci celého Slovenska.

Kabinetu nedôveruje 50 percent účastníkov prieskumu. Odpoveď „skôr nie, ako áno“ zvolilo 20,2 percenta voličov a „rozhodne nie“ 29,8 percenta. Odpoveď „neviem“ uviedlo 16,3 percenta opýtaných.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Eduard Heger
Firmy a inštitúcie Polis Slovakia