Hejková: Keby niet Hrisenkovej, netrénujem Slovensko

Bez názvu
Slovenská basketbalová trénerka Natália Hejková Foto: SITA/Martin Havran

BYDGOSZCZ 20. júna (WEBNOVINY) – Členka exekutívy európskej sekcie Medzinárodnej basketbalovej federácie (FIBA Európa) a koordinátorka ME 2011 žien v Poľsku Nataša Hrisenková prezradila, že reakcie organizátorov, ostatných tímov či rozhodcov na vystúpenia slovenských reprezentantiek v Bydgoszczi boli i napriek ich neúspešnej snahe postúpiť zo základnej A-skupiny pozitívne.

„Zhodujú sa, že ak by sme vyhrali nad Ruskom, tak práve táto krajina na šampionáte skončí. Nemôžem sa stále zmieriť s nešťastnou prehrou 66:68, lebo dievčatá odohrali proti favoritkám vynikajúci zápas. Som rada, že v poslednom súboji s Litvou uspeli, lebo vždy sa lepšie odchádza s výhrou. Ak by sa s týmto mladým kolektívom pokračovalo v práci, má pred sebou perspektívu,“ podotkla v Bydgoszczi de iure stále generálna sekretárka Slovenskej basketbalovej asociácie (SBA) Nataša Hrisenková.

„Vzhľadom na nedostatočnú prípravu a chýbajúce zápasy pred ME v dôsledku problémov v SBA dosiahol tím v Poľsku uspokojivé výsledky. Veď ešte v polovici prípravy, ktorá sa začala 6. mája a bola financovaná zo súkromných zdrojov, sme nevedeli, či výprava vôbec odcestuje na šampionát. Ďakujem trénerke Natálii Hejkovej, že sme spoločnými silami presvedčili ministerstvo školstva a Slovenský olympijský výbor o dôležitosti účasti na šampionáte,“ pripomenula slovenská funkcionárka, ktorá dotiahla na lavičku ženskej reprezentácie Natáliu Hejkovú.

Skúsená trénerka však v pondelok krátko po spomenutom poslednom súboji v skupine proti Litve (Slovenky vyhrali 57:46) oznámila, že na lavičke ženskej reprezentácie skončí. „Čítala som vyjadrenie nového prezidenta SBA Jaroslava Janáča, že na post reprezentačných trénerov bude výberové konanie, do ktorého sa ja určite neprihlásim,“ poznamenala Hejková a neskôr v rozhovore pre agentúru SITA doplnila: „Keby niet Nataše Hrisenkovej, neviedla by som slovenskú reprezentáciu. Vedela som do akej situácie idem, napriek tomu som riskovala vlastné meno a narobila si zbytočné problémy, ktoré som vôbec nemusela mať. Po volebnej konferencii SBA z konca mája som dokonca uvažovala, že zložím funkciu, no kvôli dievčatám som to neurobila. Som rada, že Nataša ako členka exekutívy FIBA Európa mohla byť s nami priamo v Poľsku a pomôcť tímu.“

SITA – Od vyslaného redaktora Radovana Kleina

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Natália Hejková
Firmy a inštitúcie Slovenská basketbalová reprezentácia žien