Helen Mirren vyčíta Hollywoodu zbožňovanie mladých mužov

Helen mirren
Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 8. decembra (WEBNOVINY) – Držiteľka Oscara Helen Mirren na podujatí Women in Entertainment magazínu Hollywood Reporter obvinila hollywoodskych filmových tvorcov, že pokračujú v „uctievaní 18 až 25-ročného muža a jeho penisu„.

Šesťdesiatpäťročná Angličanka filmovej komunite vyčítala posadnutosť mladosťou a najmä mladými mužmi. „Nepáči sa mi prežívanie niektorých priemerných mužských hercov a naopak, profesionálny skon niektorých výnimočných žien,“ skonštatovala s tým, že vo zvyklostiach hollywoodskych filmárov sa oproti minulosti veľa nezmenilo, pretože naďalej uprednostňujú mladých mužov. Zároveň však vyjadrila obdiv mnohým úspešným a výnimočným ženám v publiku. Pri preberaní Sherry Lansing Leadership Award tiež poznamenala, že ju novinári vždy žiadajú, aby sa sťažovala na nedostatok príležitostí pre staršie ženy.

Magazín Hollywood Reporter na podujatí v Beverly Hills Hoteli predstavil stovku najmocnejších žien v zábavnom priemysle. Prvé miesto v ňom obsadila prezidentka Disney-ABC Television Group Anne Sweeney, za ktorou sa umiestnili Amy Pascal zo Sony Pictures Entertainment a predsedníčka NBC Universal Cable Entertainment Bonnie Hammer. Štvorka patrí moderátorke talk šou, filantropke a predsedníčke Harpo Studios Oprah Winfrey a prvú päťku uzatvára prezidentka a výkonná riaditeľka A&E Television Networks Abbe Raven. Do stovky sa dostala aj hŕstka celebrít, ako napríklad Angelina Jolie na 26. priečke či Sandra Bullock na 29. mieste. Sedemdesiate šieste miesto obsadila autorka upírskej romantickej ságy Twilight Stephenie Meyer. Informáciu zverejnila webová stránka www.hollywoodreporter.com.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Angelina JolieHelen MirrenOprah WinfreySandra Bullock