Herec Alec Baldwin smrteľne postrelil kameramanku, so zraneniami skončil v nemocnici aj režisér

Alec Baldwin
Americký herec Alec Baldwin. Foto: SITA/AP

Americký herec Alec Baldwin pri nakrúcaní nového filmu smrteľne postrelil kameramanku a zranil režiséra zbraňou, ktorá mala slúžiť ako rekvizita. Úrad šerifa v okrese Santa Fe v americkom štáte Nové Mexiko potvrdil, že Halynu Hutchinsovú a Joela Souzu postrelili.

Zlyhanie rekvizitnej zbrane

Štyridsaťdvaročnú kameramanku letecky previezli do nemocnice, kde ju neskôr vyhlásili za mŕtvu. O šesť rokov staršieho Souzu previezla do nemocnice sanitka a podstupuje liečbu zranení.

Incident sa stal počas nakrúcania westernu Rust, v ktorom Baldwin hrá a je aj jeho producentom. Hercov hovorca uviedol, že pri nakrúcaní sa stala nehoda so zlyhaním rekvizitnej zbrane so slepými nábojmi.

Polícia vypočúva svedkov

Noviny The Santa Fe New Mexican informovali, že 63-ročný Baldwin sa vo štvrtok objavil pred úradom šerifa so slzami v očiach a pokusy o získanie jeho komentára k situácii boli neúspešné. Nakrúcanie filmu, ktoré malo trvať do novembra, je pozastavené.

Policajtov privolali na miesto nakrúcania na Bonanza Creek Ranch okolo 14:00 miestneho času s hlásením, že tam postrelili človeka, povedal hovorca šerifa Juan Rios. Detektívovia podľa jeho slov vyšetrujú o aký typ projektilu pri streľbe išlo a ako bol vystrelený.

„Vyšetrovanie zostáva otvorené a aktívne. V súvislosti s týmto incidentom neboli vznesené obvinenia. Detektívovia pokračujú vo vypočúvaní svedkov,“ doplnil Rios vo vyhlásení.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Alec Baldwin