Herec zo Star Wars skončil v nemocnici, trápia ho pľúca

Herec zo Star Wars skončil v nemocnici, trápia ho pľúca
Anglický herec Peter Meyhew. Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 20. januára (WEBNOVINY) – Anglický herec Peter Mayhew skončil v nemocnici so zápalom pľúc. Spolupracovníci 70-ročného umelca o tom informovali prostredníctvom sociálnej a mikroblogovacej siete Twitter. „Ahojte všetci, Peter sa postupne zotavuje zo zápalu pľúc. Ďakuje vám všetkým za vaše priania!!!,“ napísali.

K hercovmu pobytu v nemocnici sa na portáli Reddit vyjadrila aj jeho manželka Angie. „Ahojte všetci! Ďakujeme vám za vaše priania, modlitby, pozitívnu energiu a myšlienky. Peter je naozaj v nemocnici so zápalom pľúc. Bude v poriadku a dúfa, že ho prepustia už o niekoľko dní. Doktori sú spokojní s tým, ako sa jeho stav zlepšuje. Ďakujeme, ďakujeme, ďakujeme, ďakujeme,“ uviedla Angie Mayhew.

Herecká kariéra
Petra Mayhewa

odštartovala v roku 1977, keď stvárnil Minotaura vo filme Sindibád a Tigrie oči. Najviac ho však preslávila úloha Wookieeho menom Chewbacca, ktorého stvárnil v pôvodnej trilógii Star Wars (1977, 1980, 1983), v snímke Star Wars: Epizóda III – Pomsta Sithov (2005) a vo filme Star Wars: Episode VII – The Force Awakens, ktorý do slovenských kín uvedú 17. decembra.

Hoci išlo len o vedľajšiu postavu, spoločníka pašeráka Hana Sola, ktorého si zahral Harrison Ford, táto úloha mu zmenila život. Celý sa totiž začal krútiť okolo Star Wars. Vystupoval v niekoľkých talkšou, zúčastňoval sa na rôznych akciách súvisiacich s filmami.

V roku 1997 mu za účinkovanie v pôvodnej trilógii Star Wars udelili filmovú cenu MTV za celoživotné dielo. Okrem spomínaných filmov sa v roku 1979 objavil v seriáli Hazell (1978 – 1979). Ako Chewbacca sa v roku 2011 predstavil aj v špeciálnej epizóde seriálu Glee (2009).

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Harrison Ford