Herečka Heather Lind obvinila exprezidenta Busha staršieho z obťažovania

George H.W. Bush, Heather Lind
Exprezident George H.W. Bush a herečka Heather Lind. Foto: SITA/AP.

WASHINGTON 25. októbra (WebNoviny.sk) – Americká televízna herečka Heather Lind, známa najmä z historického seriálu TURN (2014 – 2017) televízie AMC, obvinila bývalého amerického prezidenta Georgea Busha staršieho, že sa ju snažil sexuálne obťažovať.

Incident sa mal odohrať v roku 2013

Bush, ktorý je na vozíčku, ju mal pri skupinovej fotografii opakovane chytať „zo zadu“, a to aj napriek tomu, že vedľa neho stála jeho manželka Barbara.

Herečka to napísala na svojom profile na Instagrame, neskôr tento príspevok stiahla. Exprezident, ktorý bol šéfom Bieleho domu v rokoch 1989 až 1993, sa jej už prostredníctvom svojho hovorcu ospravedlnil.

Incident sa mal odohrať v roku 2013 a herečka ho pôvodne nechcela zverejniť, ale podľa vlastných slov jej dodalo odvahu to, ako sa v posledných týždňoch obete sexuálneho zneužívania neboja popisovať svoje skúsenosti a obviňujú z nevhodného správania viacero vysokopostavených a známych ľudí.

Neslušný Bushov vtip

Herečka napísala, že spomienky na obťažovanie zo strany 93-ročného Busha staršieho sa jej vrátili, keď nedávno videla podobnú skupinovú fotografiu, na ktorej je tento politik obkolesený ďalšími americkými exprezidentmi a podáva si ruku s Barackom Obamom.

„Mne ruku nepodával. Namiesto toho ma z jeho vozíčku chytil zo zadu, pričom jeho manželka Barbara stála vedľa neho. Povedal mi neslušný vtip. A potom, po celý čas fotografovania, sa ma dotýkal znova,“ uvádza Heather Lind. „Barbara len prevrátila očami, ako keby hovorila ´už stačilo!´. Jeho ochrankár mi povedal, že som radšej nemala stáť po jeho boku,“ dodáva herečka.

„Prezident Bush by nikdy, za žiadnych okolností, zámerne nikoho neobťažoval, a čo najúctivejšie sa ospravedlňuje, ak sa jeho pokus o humor pani Lindovej dotkol,“ uvádza sa v reakcii Bushovho hovorcu Jima McGratha.

Informácie pochádzajú z agentúry AP a z webstránky www.people.com.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe George H. W. Bush