Herečke Jennifer Lawrence udelia cenu pre umelca roka

Krásna herečka Jennifer Lawrence
Foto: facebook.com

BRATISLAVA 28. novembra (WEBNOVINY) – Medzinárodný filmový festival v Santa Barbare udelí mladej herečke Jennifer Lawrence ocenenie pre umelca roka. Hviezda si ho prevezme 26. januára na ceremónii v santabarbarskom historickom divadle Arlington.

Prestížne filmové podujatie potrvá od 24. januára do 3. februára.

„Slečna Lawrence nás tento rok očarila v snímke Hry o život, no výkonom vo filme The Silver Lining Playbook, ktorý je rozhodne významným bodom jej kariéry, nás úplne pobláznila a pripomenula nám klasické herečky ako Lombard, Stanwyck a Colbert,” povedal výkonný riaditeľ festivalu Roger Durling.

„Vymenovať je za výnimočnú umelkyňu roka je pre ňu slabé označenie,“ dodal. Ocenenie si v Santa Barbare v minulosti prevzali hviezdy ako Charlize Theron, Kate Winslet, Heath Ledger, Helen Mirren, Angelina Jolie, Penélope Cruz, Colin Firth, James Franco a Viola Davis.

Obrazom: Krásna herečka Jennifer Lawrence

Jennifer Lawrence:

Dvadsaťdvaročná Jennifer Lawrence herectvo nikdy neštudovala. Začínala v seriáloch, cez ktoré sa postupne prepracovala k účinkovaniu vo filmoch.

Prelomom v jej kariére bola dráma Zmrznutá kosť (2010), za výkon v ktorej ju nominovali na niekoľko cien vrátane Oscara a Zlatého glóbusu. Ďalšia veľká príležitosť prišla s filmom X-Men: Prvá trieda (2011), v ktorom jej zverili rolu mutantky Mystique.

Trailer: Hry o život

Jej dosiaľ najvýznamnejšou úlohou je však Katniss Everdeen v Hrách o život (2012), za stvárnenie ktorej si vyslúžila pochvaly kritikov a magazín Rolling Stone ju označil za najtalentovanejšiu mladú herečku v Hollywoode.

Lawrence, ktorá už ako 21-ročná dostala pozvanie do Akadémie filmových umení a vied, si zahrala aj vo filmoch Planina v ohni (2008), Like Crazy (2011) či Bobor (2011). Na budúci rok ju slovenskí diváci uvidia v spomínanej snímke The Silver Linings Playbook, ktorá dostala Cenu divákov na Medzinárodnom filmovom festivale v Toronte.

Zahrala si v nej s Bradleym Cooperom, ktorý je jej partnerom aj v pripravovanej dráme Serena. Ako Katniss sa do slovenských kín vráti koncom budúceho roka vo filme The Hunger Games: Catching Fire a v roku 2014 sa opäť vžije do modrej kože Mystique v snímke X-Men: Days of Future Past. Jej partnerom je britský herec Nicholas Hoult.

Informácie zverejnila webová stránka www.hollywoodreporter.com.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Angelina JolieCharlize TheronColin FirthHelen MirrenJames FrancoJennifer LawrenceKate WinsletNicholas HoultPenélope CruzViola Davis