Hex pokrstí 20. novembra v Ateliéri Babylon výberovku

Hex
Skupina Hey Foto: Martina Mlčúchová

BRATISLAVA 24. októbra (WEBNOVINY) – Slovenská kapela Hex pokrstí 20. novembra výberovku s názvom Všetko najlepšie. Krst sa uskutoční v bratislavskom Ateliéri Babylon a počas večera sa predstavia aj Para, Polemic, Le Payaco, Billy Barman, Puding Pani Elvisovej, Vetroplach, From Our Hands, Korben Dallas a Marián Čekovský.

“Koncert plánujeme ako veľkú párty. Do Ateliéru Babylon pozývame všetkých ľudí, ktorí spolupracovali alebo akokoľvek pomohli kapele počas dlhoročného pôsobenia na scéne. Budú tam známe aj menej známe tváre slovenského šoubiznisu a nášho kultúrneho života. Je sa na čo tešiť,“ prezradil basgitarista Hexu Tomáš “Yxo“ Dohňanský.

Nahrávka Všetko najlepšie bude obsahovať aj bonusové CD, na ktorom budú prerábky piesní kapely Hex v podaní iných interpretov.

“Niektoré kapely sme oslovili sami, pretože k nim máme blízky vzťah a dlhé roky sú našimi priateľmi. Niektoré sa prihlásili samé, keď sa dozvedeli o tomto projekte. Je veľmi zaujímavé počuť naše skladby v iných aranžmánoch. Niektoré sú úplne “prekopané“, čo je veľmi vzrušujúce,“ dodal Yxo.

Video: Hex – Keď sme sami

Skupina Hex je na scéne už viac ako 20 rokov. Na konte má osem štúdiových albumov – Ježiš Kristus nosí krátke nohavice (1992), Abrakadabra (1993), Hex (1994), Ultrapop (1997), Supermarket (1999), Víkend (2002), Nikdy nebolo lepšie (2006), Ty a ja (2010) a tiež živé DVD Cesta z mesta (2007).

Kapela odohrala už vyše 1000 koncertov prevažne na Slovensku, ale aj v Česku, Maďarsku či Spojených štátoch amerických.

Informácie pochádzajú od Nory Krchňákovej z agentúry Propaganda House a z archívu agentúry SITA.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Billy BarmanJežiš KristusMarián Čekovský