Most-Híd má na Fica zásadnú požiadavku, týka sa osôb podozrivých s kontaktmi na taliansku mafiu

Robert Fico, Béla Bugár
Šéf strany Smer-SD Robert Fico s predsedom Mosta-Híd Bélom Bugárom. Foto: archívne, SITA/Marko Erd.
  • aktualizované 28. februára 16:12

BRATISLAVA 28. februára (WebNoviny.sk) – Most-Híd požaduje, aby premiér Robert Fico pozastavil výkon funkcie tým osobám, ktoré sú podozrivé kontaktmi s talianskou mafiou pôsobiacou na Slovensku.

Má ísť predovšetkým o bývalého poslanca NR SR za Smer-SD Viliama Jasaňa, ktorý je dnes šéfom krízového manažmentu a bezpečnosti štátu na Úrade vlády SR. „Pre Most je do zásadná požiadavka,“ povedal agentúre SITA zdroj z prostredia Most.

V strane Most-Híd zaznievajú aj názory, podľa ktorých akýkoľvek výsledok vyšetrovaní bude spochybňovaný, kým neodídu z funkcií minister vnútra Robert Kaliňák a policajný prezident Tibor Gašpar. Agentúre SITA to uviedol zdroj z vnútra strany. Podľa informácií z Mosta-Híd sa to týka napojení na taliansku mafiu, ale aj vraždy novinára a jeho priateľky.

Fico v utorok odmietol bližšiu previazanosť Viliama Jasaňa, ktorý je v Bezpečnostnej rade SR, na talianskych podnikateľov z Kalábrie. Podotkol, že Jasaň má bezpečnostnú previerku na prísne tajné.

K svojej asistentke Márii Troškovej, ktorá sa v článkoch takisto spomína, sa bližšie nevyjadril. Gašpar pritom na Rádiu Expres priznal, že ju budú vypočúvať. Podľa premiéra pracujú aj s inými hypotézami ako len s talianskou mafiou.

Podarí sa objasniť vraždu novinára Jána Kuciaka a jeho partnerky Martiny Kušnírovej?

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ján KuciakMária TroškováRobert FicoRobert KaliňákTibor GašparViliam Jasaň
Firmy a inštitúcie Most-HídSMER-SD