Most-Híd rešpektuje rozhodnutie Sakovej, očakáva však skorú voľbu nového prezidenta polície

Most Híd
Foto: ilustračné, SITA/Martin Havran.

BRATISLAVA 30. mája (WebNoviny.sk) – Most-Híd rešpektuje rozhodnutie ministerky vnútra Denisy Sakovej o vymenovaní nového vedenia polície.

Ako sa uvádza v stanovisku strany, ktoré agentúre poskytla jej hovorkyňa Klára Debnár, Milan Lučanský dlhé roky slúži v radoch polície a pozná fungovanie tejto inštitúcie.

„Funkciu prezidenta bude zastávať dočasne. Dúfame, že jeho nástupca bude zvolený v krátkom čase po prijatí nového zákona o voľbe policajného prezidenta, po ktorom strana Most-Híd volá od začiatku tohto volebného obdobia,“ uviedla.

Novým dočasným policajným prezidentom bude Milan Lučanský, doterajší šéf policajnej inšpekcie. Na tlačovej besede o tom v stredu informovala ministerka vnútra Denisa Saková.

Premiér Peter Pellegrini v apríli oznámil, že súčasný dlhoročný šéf polície Tibor Gašpar odíde ku koncu mája. Okrem neho odchádza aj viceprezident Ľubomír Ábel.

Ako ďalej Saková informovala, viceprezidentkou bude Jana Maškarová, vo vedení polície je prvou ženou. Ďalším viceprezidentom bude Róbert Bozalka.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Denisa SakováĽubomír ÁbelMilan LučanskýPeter PellegriniTibor Gašpar
Firmy a inštitúcie Most-HídMV Ministerstvo vnútra SR