Most-Híd znepokojuje únos Vietnamca, požaduje zriadenie špeciálnej vyšetrovacej komisie

Béla Bugár
Predseda strany Most-Híd Béla Bugár. Foto: archívne, SITA/Diana Černáková.

BRATISLAVA 3. augusta (WebNoviny.sk) – Most-Híd požaduje okamžité uskutočnenie takých právnych úkonov, vrátane zriadenia špeciálnej vyšetrovacej komisie, ktoré preveria všetky zverejnené skutočnosti týkajúce sa únosu vietnamského občana z Nemecka.

Ako uviedla pre agentúru SITA hovorkyňa strany Klára Debnár, strana požaduje vyvodenie okamžitej osobnej zodpovednosti, teda postavenia mimo služby, riaditeľa Úradu na ochranu ústavných činiteľov do ukončenia vyšetrovania.

Zvolanie Branno-bezpečnostného výboru

Most-Híd tiež žiada poskytnutie zákonnej ochrany všetkým príslušníkom polície, ktorí poskytnú informácie vyšetrovateľom.

Most-Híd zároveň navrhuje zvolanie Branno-bezpečnostného výboru NR SR a Výboru na kontrolu SIS, s predvolaním kompetentných predstaviteľov polície, SIS a ministerstva vnútra v čase údajného skutku aj dnes.

Zverejnili výpovede policajtov

Denník N zverejnil výpovede policajtov, ktorí prehovorili pre toto médium o únose vietnamského občana Trinh Xuan Thanha.

Zhodujú sa so závermi nemeckej prokuratúry, ktorá prípad vyšetruje a ktorej podrobnú správu má denník k dispozícii vďaka spoločnému pátraniu s nemeckým denníkom Frankfurter Allgemeine Zeitung. Podľa policajtov je na prípade únosu, ktorý sa stal koncom júla 2017, viacero vecí zvláštnych.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Most-Híd