Marcel Hirscher.
1
Rakúšan Marcel Hirscher v cieli druhého kola slalomu na MS v zjazdovom lyžovaní 2019. Aare, 17. február 2019. Foto: SITA/AP.
17. 02. 2019 16:22 LyžovanieŠvédskoLyžovanie z lokality Švédsko od Webnoviny.skSITA Diskusia

Hirscher na MS v zjazdovom lyžovaní obhájil titul v slalome, Žampa na druhé kolo nenastúpil

AARE 17. februára (WebNoviny.sk) – Rakúšan Marcel Hirscher sa po dvoch rokoch opäť stal majstrom sveta v slalome. Na šampionáte v zjazdovom lyžovaní vo švédskom Aare zvíťazil suverénne s náskokom 65 stotín sekundy pred krajanom Michaelom Mattom a 76 stotín pred ďalším rakúskym slalomárom Marcom Schwarzom.

Falat skončil na 34. mieste

Z dvojice Slovákov do 2. kola nastúpil iba Matej Falat, ktorý s odstupom 9,86 s skončil na 34. mieste. Adam Žampa, ktorý po 1. kole zaostával o priepastných 13,66 s, sa už v druhej jazde nepredstavil.

Švédsko 0 1 0

Rakúšania v poslednej možnej chvíli získali zlatú medailu na MS 2019 v Aare. V medailovej bilancii preskočili Slovákov a zaradili sa na štvrté miesto (1-4-3). Najúspešnejšími krajinami sa stali zhodne Švajčiari a Nóri s bilanciou (2-1-1).

Siedme Hirscherovo zlato

Fenomenálny Hirscher získal už siedmu zlatú a celkovo jedenástu medailu v súčte svojich účastí na majstrovstvách sveta (bilancia 7-4-0). Stal sa tým najúspešnejším mužom histórie na svetových šampionátoch. Dostal sa pred legendárneho krajana Toniho Sailera, ktorý ešte v 50. rokoch 20. storočia získal na MS 7x zlato a 1x striebro.

V prvom rozhovore po aktuálnom víťazstve naznačil, že to mohlo byť jeho posledné vystúpenie na MS. Hirscher je už trojnásobný svetový šampión v slalome. Predchádzajúce dva tituly získal v rokoch 2013 v Schladmingu a 2017 v St. Moritzi.

MS v zjazdovom lyžovaní 2019 – Aare

• nedeľa – výsledky

Slalom mužov /1. + 2. kolo/: 1. Marcel Hirscher 2:05,86 min, 2. Michael Matt +0,65 s, 3. Marco Schwarz (všetci Rak.) +0,76, 4. Alexis Pinturault (Fr.) +0,93, 5. Ramon Zehnhäsern (Švaj.) +0,96, 6. Manuel Feller (Rak.) +1,04, 7. Clément Noel (Fr.) +1,09, 8. Henrik Kristoffersen (Nór.) +1,12, … 34. Matej Falat (SR) +9,86 s,… Adam Žampa (SR) nenastúpil do 2. kola

VIAC O TÉME —> MS V ZJAZDOVOM LYŽOVANÍ 2019

Bola to dráma, moje telo a hlava neboli ideálne, hovorí o slalome v Aare bronzová Petra Vlhová Vlhová skompletizovala medailovú zbierku a Shiffrinovej došiel kyslík, píšu média o slalome v Aare

Ak Pellegrini považuje predčasné voľby za jediné riešenie, SNS ho podporí Balené vody si kúpilo až 96 percent domácností na Slovensku. Koľko eur sme minuli na ich nákup? Kuzminová si pri víťazstve v stíhačke splnila ďalší sen, prvýkrát v kariére trafila všetky terče Nemecká polícia zadržala desať ľudí, plánovali teroristický útok Čaputová a Šefčovič sa v otázke finančnej pomoci od USA zhodli, rozdeľuje ich voľba ústavných sudcov Video: Peter Sagan opäť bojoval o triumf na najdlhšej klasike Miláno – San Remo (aktualizované) Byt v trebišovskom paneláku zachvátil požiar, o život prišlo 15-mesačné dieťa Mayová možno nedá dohodu o brexite na schválenie do parlamentu, problémom je nedostatočná podpora