Hirscher v Kranjskej Gore získal malý glóbus v obrovskom slalome, Žampa obsadil 15. miesto

Adam zampa
Adam Žampa počas obrovského slalomu v Kranjskej Gore.

KRANJSKA GORA 3. marca (WebNoviny.sk) – Rakúšan Marcel Hirscher sa stal víťazom obrovského slalomu mužov v rámci Svetového pohára v alpských lyžiarskych disciplínach v slovinskej Kranjskej Gore.

V predstihu zároveň získal malý krištáľový glóbus v tejto disciplíne. V celkovom hodnotení obrovského slalomu triumfoval piatykrát v kariére a štvrtú sezónu po sebe. Fenomenálny Rakúšan má stále šancu uspieť po siedmy raz, navyše bez prerušenia, aj v konečnom poradí SP.

Dvadsaťdeväťročný Hirscher v sobotu zvíťazil s veľkým náskokom 1,66 s pred Nórom Henrikom Kristoffersenom a 2,51 s pred Francúzom Alexisom Pinturaultom. Držiteľ zlatej medaily v obrovskom slalome z nedávnych ZOH v Pjongčangu Hirscher si v Kranjskej Gore pripísal jedenáste víťazstvo v aktuálnej sezóne a piate v obrovskom slalome. Celkovo do svojej jagavej zbierky pridal 56. triumf v pretekoch Svetového pohára a 28. v obrovskom slalome.

Z dvojice slovenských bratov Žampovcov sa viac darilo staršiemu Adamovi, ktorý sa z 29. pozície po 1. kole zásluhou skvelej druhej jazdy prepracoval na konečnú 15. priečku (+5,65 s). Mimochodom, v 2. kole bol rýchlejší ako Adam Žampa akurát víťaz pretekov Hirscher. Andreas Žampa skončil v 1. kole na 43. mieste (+8,69 s) a nekvalifikoval sa medzi elitnú tridsiatku.

Svetový pohár v alpskom lyžovaní

• Kranjska Gora (Slovin.)

Obrovský slalom mužov (1. + 2. kolo): 1. Marcel Hirscher (Rak.) 2:20,76 min, 2. Henrik Kristoffersen (Nór.) +1,66 s, 3. Alexis Pinturault (Fr.) +2,51, 4. Leif Kristian Nestvold-Haugen (Nór.) +2,78, 5. Žan Kranjec (Slovin.) +3,44, 6. Manuel Feller (Rak.) +3,64, … 15. Adam Žampa +5,65, … 43. Andreas Žampa (obaja SR) +8,69 – nepostúpil do 2. kola

Celkové poradie vo Svetovom pohári (po 30 z 37 pretekov): 1. Marcel Hirscher (Rak.) 1354 bodov, 2. Henrik Kristoffersen 1125, 3. Aksel Lund Svindal 716, 4. Alexis Pinturault (Fr.) 687, 5. Kjetil Jansrud (všetci Nór.) 665, 6. Beat Feuz (Švaj.) 636, … 90. Adam Žampa 36, … 118. Andreas Žampa (obaja SR) 18

Poradie v hodnotení obrovského slalomu (po 7 z 8 pretekov): 1. Marcel Hirscher (Rak.) 620 bodov – istota malého glóbusu, 2. Henrik Kristoffersen (Nór.) 495, 3. Alexis Pinturault (Fr.) 329, 4. Manuel Feller (Rak.) 283, 5. Mats Olsson (Švéd.) 259, 6. Žan Kranjec (Slovin.) 227, … 43. Andreas Źampa 18, … 45. Adam Žampa (obaja SR) 16

Viac k osobe Adam ŽampaAksel Lund SvindalAndreas ŽampaBeat FeuzHenrik KristoffersenKjetil JansrudMarcel Hirscher